Події

Немає доступних дат

Статті

Кушінаґар

Кушінаґар, Індія, 4 січня 2020 року Учення, яке ви можете прочитати нижче, давалося під час паломництва до святих буддійських місць у Індії тоді, коли група дісталася Кушінаґара, місця Буддової парінірвани. Натхненний величезним значенням цього місця, Орґʼєн Тобґʼял Рінпоче відкинув звичну для нього стриманість і відкрито заговорив про вчення Дзоґчен, зокрема про стан остаточного плоду, якого можливо досягнути, слідуючи дуже особливим шляхом. Цього дня в ході нашого паломництва я б хотів поговорити про дещо особливо глибоке. Ми, нінґмапи, які слідують Ваджраяні, котра бере плід у якості шляху (що включає в себе три внутрішні тантри - Магайоґу, Ануйоґу й Атійоґу), вважаємо, що Атійоґа є вершиною всіх поглядів, найвищою точкою всіх девʼятьох ян, сутністю всіх сутр і тантр. Відповідно до Атійоґи, “будда” це не щось інше, як основний простір, який вільний від концептуальних витворів, порожня сутність споконвічної чистоти. Це будда дгармакая. Із трьох кай - дгармакаї, самбгоґакаї й нірманакаї - дгармакая найсвященніша, яка є базою для двох інших. Те, що ми називаємо “буддою дгармакаєю”, постійно існуюче, всепроникаюче та спонтанно присутнє в потоках свідомості всіх чутливих істот; концепції про народження та смерть не застосовуються до неї. У чистій сфері Аканіштги, буддова дгармакая випромінює величні прояви самбгоґакаї, які є втіленням тіла, мови, якостей та активностей суґат десяти напрямків та чотирьох часів. Вони проявляються в четвертому часі великої рівності через пʼять досконалостей; за своєю суттю, вони знаходяться за межами прояву та щезання, адже вони є вічною та спонтанно присутньою глибинною природою. Дгармакая проявляє самбгоґакаю, яка, у свою чергу, проявляє нірманакаю заради істот, які живуть у шістьох сферах існування. Ці нірманкаї проявляються по-різному, щоб істоти шістьох класів мали змогу взаємодіяти з ними, залежно від їх особливого складу ума та схильностей. Нірманакаї це ніщо інше, як ось це: прояв умів чутливих істот. Насправді, прояви самбгоґакаї є нічим іншим, як дгармакаєю, і подібним чином нірманакаї є винятково самбгоґакаями й …

Намагнічувальна активність – що це? Як її практикувати?

Лераб Лінґ, 29 липня 2015 року У цьому вченні, яке Орґʼєн Тобґʼял Рінпоче дав на початку третьої інтенсивної групової практики Пеми Кандро в Лераб Лінзі, він пояснює, як намагнічувальна активність поєднується з буддійським шляхом, а також висвітлює її основні принцими, і як її практикувати. Він наголосив на тому, що важливо підтримувати погляд взаємозалежності й мотивацію бодгічітти, щоб практика була ефективною. Якось його спитали: “Рінпоче, чи слід мені виконувати Курукуллу, щоб одержати роботу?” Рінпоче відказав із притаманною йому приземляючою прямотою: “Ні, Курукулла вам потрібна, аби одержати просвітлення. А щоб зʼявилася робота - працевлаштовуйтеся”. Намагнічувальні активності - контекст Сутність Дгарми має два аспекти - широкого підходу причинної колісниці характеристик, або підходу сутри, а також глибокого підходу колісниці результату таємної мантри, яка послуговується плодом у якості шляху. Особлива риса таємної мантри Ваджраяни полягає в тому, щоб уявляти тіло як божество, начитувати вголос мантру, при цому спочиваючи умом у медитації самадгі. Це корінь підходу Ваджраяни. Це короткий виклад, однак його значення дуже широке. По-перше, коли ми сказали, що медитуємо на наше тіло, як на божество, під “божеством” розуміємо всіх божеств чотирьох рівнів тантри, які є божествами, що зʼявилися в цьому світі, і їх є безліч; а також усіх божеств, які не проявилися й не зазначені в тантрах. Усі божества, на які ми можемо медитувати, включені в ці дві категорії. Побідно до цього, мова як мантра відповідає “невичерпному колесові-орнаменту просвітленої мови” всіх будд, яка проявляється природнім чином задля користі живих істот, котрі можуть бути вгамовані за допомогою надзвичайно широкого масиву різних мантр. З точки зору практики для ума, ми говорили, що ум має спочивати в самадгі. Оскільки в умі виникає думок стільки, що їх кількість неможливо виміряти, самадгі, які є антидотами від цих незліченних думок, теж існує без ліку. Тому ми говоримо, що Будда, маючи велике співчуття, застосовує умілі засоби. Вам також слід знати, що …

Цоґ під час шопінгу

“Дгарма Маті”, Берлін, 28 вересня 2023 року Наприкінці перебування в “Дгарма Маті”, у Берліні, ОТ Рінпоче поділився цією порадою щодо практики, якою він надихнувся в ході попереднього візиту до вишуканого універмагу KaDeWe в центрі міста. ОТ Рінпоче згадав дещо з того, що Дзонґсар Кʼєнце Чокʼї Лодро написав у своєму щоденнику про період, коли він начитував молитву офіри цоґу, обходячи Золотий Храм в Амрітсарі, який був однією з його багатьох зупинок під час паломництва в Індії. Я відмітив дещо, коли читав особистий щоденник Дзонґсара Кʼєнце Чокʼї Лодро. У 1958 році він вирушив у паломництво по Індії й відвідував багато святих місць. Якось він відправився до Амрістару, до якого було дуже важко дістатися, адже дорога була надто вузькою. Тим не менше, він відвідав Золотий Храм та інші місця поблизу. Там є доріжка для обходу навколо Золотого Храму, який він обійшов багато разів. Поруч із доріжкою розташовувалися в ряди крамниці, які продавали різні красиво розставлені смаколики: ладу (індійські солодощі), роті (хліб), бісквіти, фрукти тощо. Він писав: “Коли я проходив повз крамниці, я починав читати “Тсокдзе дьойон” [Tsokdzé döyön, коротка офіра цоґу Джіґме Лінґпи], розглядаючи все, що я бачу, як офіру цоґу, і проводив цілий день, офіруючи цоґ”. Він додав у своєму журналі: “Це була справді добра практика”. Іншого дня ми відвідали фуд хол того модного універмагу під назвою KaDeWe. Ви можете робити те саме, коли знаходитеся там - коли ходите, начитуйте коротку офіру цоґу й уявляйте, що все, що ви бачите, це офіра. Я думаю, ви можете так робити. Здається, ніхто раніше не зазначав про такий спосіб практики, але Джамʼянґ Кєнце Чокʼї Лодро написав про це в своєму щоденнику. Вам не обовʼязково потрібно читати текст, що ви постаєте божеством, аби уявляти себе божеством. Нам і так слід постійно бачити себе як божество. У молитві “Тсокдзе дьойон” не зазначено про якесь одне божество. Сюди …