Статті

Тибетський церемоніальний етикет

Якось, пізно ввечері, у старій кам’яній будівлі «Лераб Лінґу», яка трансформувалася майже чарівним чином, у тибетську святиню, Орґʼєн Тобґʼял Рінпоче дав студентам «Ріґпи» певні поради щодо того, як виконувати церемонії. Він відчував себе змушеним зробити це після того, як помітив, що наприкінці друбчену одна з монахинь розлила чашку гарячого чаю на Соґʼяла Рінпоче, який був у повному церемоніальному вбранні. На жаль, ніхто з перекладачів того дня не міг прислужитися Рінпоче, й тому це одна з дуже небагатьох промов, які Орґʼєн Тобґʼял Рінпоче давав англійською, «…адже це не вчення, це не про Дгарму, це просто про тибетські традиції» - і про те, як важливо квапитися поволі.

Ґуру Падмасамбгава “Витончена суть усних настанов” – з терми Орґʼєна Дордже Лінґпи (1346–1405)

  У перший день Нового, 2025 року радо публікуємо український переклад глибокого вчення Ґуру Падмасамбгави "Витончена суть усних настанов" - з терми Орґʼєна Дордже Лінґпи (1346–1405). Ці настанови були роз’яснені Й.П. Чокʼї Ньїмою Рінпоче під час осіннього семінару в Ка-Ньїнґ Шедруб Лінґзі, Катманду, в листопаді 2022 року. Українською текст терми переклала Марія Васильєва, й завершила переклад 31 грудня 2024 року. Із добросердого дозволу авторки перекладу, вдячно публікуємо "Витончену суть усних настанов Ґуру Падмасамбгави" на самому початку 2025 року, із твердою вірою, що через це для кожної людини, яка вивчатиме, обмірковуватиме та упровадить у свою практику глибоке вчення Ґуру Падмасамбгави, здійсниться велике благо. Падмасамбгава_Витончена суть усних настанов * Орґʼєн Дордже Лінґпа (1346–1405) - третій з пяти великих відкривачів духовних скарбів, яких ще називають царями-тертонами, вважається втіленням тибетського царя Трисонга Деуцена та великого перекладача Вайроцани. ** Для ілюстрації використано зображення Падмасамбгави з фрагменту тибетської тханки 19 ст., із ресурсу Himalayan Art Resources  

Янґлешо

Для послідовників школи Ньїнґма Янґлешо є найважливішим священним місцем у світі. Для нас, Ґуру Рінпоче — втілення усіх джерел прихистку. Він — еманація всіх будд минулого, очільник усіх будд теперішнього та основа, з якої проявляться всі будди майбутнього.

Вчення про пуджу Зеленої Тари “Забтік Дролма” – Дзонґсар Джам’янґ Кх’єнце Рінпоче

Зелена Тара є, беззаперечно, одною з улюблениць ваджраянського люду. Вона втілює якості найвищого співчуття, лагідної опіки, безстороньої материнської турботи та усіх без винятку найкращих якостей жіночого начала. Садгану Зеленої Тари, "СУТЬ ДВОХ НАДБАНЬ" із циклу терми ума “Глибока сутність практики захисниці Зеленої Тари" практикують у всіх традиціях тибетського буддизму. Ця садгана відома й практикується не тільки монахами й монахинями, але  й звичайними людьми, і   не лише в гімалайському регіоні, але повсюди світом.   Тож не дивно, що люди, які надихаються її практикувати, задаються питаннями - як це слід робити? Як уникнути помилок? Чи можна робити практику самотужки та що для цього потрібно? На ці та інші питання відповів Дзонґсар Джам’янґ Кх’єнце Рінпоче, даруючи мирянам настанови з виконання пуджі Зеленої Тари, "СУТЬ ДВОХ НАДБАНЬ", «Забтік Дролма» у Тайпеї, 20 жовтня 2020 року. Наводимо український переклад цього вчення з англійської мови. Корінний текст садгани перекладено з тибетської на українську мову М.Васильєвою https://gomdeua.org/wp-content/uploads/2020/03/Tara-Sadhana_ukr-1.pdf   Вчення Дзонґсара Джам’янґ Кх’єнце Рінпоче з виконання практики Зеленої Тари читайте тут→ Вчення з практики Зеленої Тари    

Турбота про лунґ під час довгих сесій практики

 Картинка згенерована за допомогою Chat GPT  * якщо ви бажаєте скачати статтю для читання на своєму пристрої в форматах PDF, EPUB, MOBI чи TXT оффлайн, натисніть тут. Тавні Тідвел розповідає, як збалансувати лунґ в нашому тілі. Важливо знати, що довгі практики можуть посилювати та загострювати лунґ. Як вже йшлося в нашій ознайомчій статті, лунґ — це грубі й тонкі вітри в тілі, завдяки яким працює ум та відбувається психофізіологічна діяльність. Коли робите довші сесії медитації, переконайтеся, що підтримуєте баланс лунґу: правильною їжею, оточенням та повсякденними справами. Надмір лунґу призводить до загострення основних фізичних та емоційних станів. Під час навчання в школі тибетської медицини, після довгих годин начитування (5-6 годин на день), багато хто з нас відчули дисбаланс лунґу, кілька студентів навіть були вимушені покинути школу на 6 місяців чи навіть на рік, аби відновитися після нервових зривів, постійного головного болю, подразнення шкіри, наривів, запаморочення, болю у верхній частині живота та низки інших симптомів. Турбота про лунґ  — це підтримка вашої практики. Члени санґхи нашої спільноти “Сам’є” звертаються до нашої команди лікарів з приводу різноманітних проблем, спричинених довгими сесіями практики та їхнім впливом на тонкі канали. Наприклад, це можуть бути постійні головні болі та мігрені, посилення потоку думок, відчуття втоми, імпульсивності та інтенсивності, запаморочення, розхитаність та подібні речі — такі симптоми проявляються навіть у досвідчених практиків медитації.  Будьте уважні до збуджувальних обставин Посилення та загострення лунґу може виникнути тоді, коли ми переживаємо надлишок розумової або мовної активності; перебуваємо в різкому, холодному, вітряному середовищі; відчуваємо частий стрес; довгий час неправильно харчуємося; або ж постійно їмо на ходу неякісну та некорисну їжу; мали втрату крові; недосипаємо або ж наш сон є неякісним, або ж ми форсуємо чи блокуємо природні процеси організму. Під час загострення лунґу  важливо регулярно впродовж дня мати повноцінне здорове харчування, не треба допускати довгих періодів без їжі.  Поради щодо харчування Часті …
› Переглянути більше публікацій
Завантажуємо більше публікацій...