Зелена Тара, 25-26 травня, Ґомде Україна

Дякуємо всім нашим воїнам, захисникам, учителям, ламам, монахам,
дякуємо всім Силам Всесвіту за можливість проведення цього заходу.

Аби акумулювати заслугу у сприятливий місяць Саґа Дава (день народження, просвітлення та паранірвани Будди Шак’ямуні відзначається цього року на повню 23 травня) візьміть участь у короткому ретриті очно, онлайн або матеріальним внеском.

Про практику

25 та 26 травня 2024 року запрошуємо на ретрит у форматі групової практики зовнішньої садгани Зеленої Тари «Заптік Дролма» або «Суть Двох Надбань». Ця практика виконується у всіх традиціях тибетського буддизму і знана як практика “Чотирьох Мандал”,  «Величання 21-ї Тари» тощо. В онлайн програмі Потрійна Досконалість Тари цю садгану вивчають і виконують у Першій Досконалості. Цей простий й навпрочуд глибокий текст Зеленої Тари відомий насамперед тим, що швидко усуває перешкоди. Виконуватиметься українською та тибетською мовами. Завантажити https://gomdeua.org/tara-sadhana_ukr/

Для кого

Для всіх, хто цікавиться практикою Зеленої Тари, зокрема, хто навчається або навчався у Потрійній Досконалості Тари, отримував чи планує отримати посвяту Зеленої Тари тощо. Початківці, хто дуже прагне долучитися, але не має досвіду – також вельми бажані й вітаються!

Про Саґа Дава Дючен

Саґа Дава (Вайшакха на санскриті) – це четвертий місяць тибетського місячного календаря. В буддизмі він вважається найважливішою священною порою року. Назва місяця походить від назви клану Шак’я і епітету Будди — Шак’ямуні, що перекладається як “мудрець із клану Шак’їв”. Тибетською цей місяць також називають Бумґ’юр Дава — “місяць стотисячного примноження”, оскільки вважається, що як благі, так і неблагі дії примножуються у 100 000 разів.

Цей місяць, а особливо перші п’ятнадцять днів є вкрай сприятливими для практики Дгарми і плекання усіх благих дій на рівні тіла, мови й серця-ума. Також важливо докладати особливих зусиль для уникання недобрих дій. У день повного місяця, відомий як Саґа Дава Дючєн (15-й день місячного календаря), відзначаються визначні події народження, пробудження і парінірвани Будди Шак’ямуні.

Оскільки ці важливі події відбулися саме в цей місяць, буддисти всього світу вірять, що результати наших дій примножуються у цей час. Тож будь-яка позитивна чи негативна карма, створена тілом, мовою і серцем-умом, примножується. Детальніше про примноження заслуги дізнаєтеся тут.

Так само як і в інші важливі буддійські дні, ми святкуємо ці особливі події пам’ятуванням доброти Будди. Традиційно люди збиралися разом начитувати оповіді про життя Будди. А у стародавній Індії місцеві володарі спонсорували процесії, під час яких послідовники буддизму несли статуї Будди вулицями міст.

Навіть якщо ми самі не можемо спонсорувати подібну процесію, було б чудово, якби ми знайшли час прочитати уривки з життєпису Будди, наприклад напрочуд поетичну “Лалітавістара сутруТакож, можемо поміркувати над якостями Будди, наприклад, тими, що подані у третій главі “Самадгіраджа сутри”. Детальніше про Саґа Дава

Умови участі онлайн та очно, деталі, трансфер

  • Пройти реєстрацію (для онлайн та очної участі) https://forms.gle/uJenVUbvCEnXiwNY8
  • Сплатити реєстраційний внесок: для очної участі 1500 грн, для онлайн 500 грн (посилання на переказ внеску надішлемо вам на телеграм після реєстрації). Матеріальні перешкоди не будуть завадою вашій участі, при реєстрації ви можете вказати свій індивідуальний розмір внеску.
  • Ви зобов’язуєтеся дотримуватися розкладу та бути присутні на всіх сесіях;
  • Маєте добрий стан здоров’я, у вас цілковито відсутні всі симптоми вірусної інфекції;
  • Для учасників очно – ознайомилися із правилами перебування у ритритному центрі та зобов’язуєтеся їх виконувати. https://gomdeua.org/termsrules/
  • У ретритному центрі Ґомде ми забезпечуємо ночівлю та вегетаріанське харчування для всіх гостей.

Посилання на зум і деталі, як дістатися до Ґомде (хто їхатиме своїм авто або кому потрібно допомогти із трансфером), надішлемо на телеграм усім, хто зареєструвався та сплатив внесок.

Розклад

Субота 25 травня

11:00 Практика Тари, офірування санґу Тхуґдруб Барчє Кюнсел

15:00 Практика Тари

17:30 Практика Тари, молитва про народження в чистій Землі Сукхаваті

Неділя 26 травня

8:00 практика Тари, офірування санґу Тхуґдруб Барчє Кюнсел

11:00 практика Тари, молитва Барче Ламсел (Що усуває перешкоди на шляху)

14:00 практика Тари, молитва Сампа Лхюндруб (Спонтанного удійснення задумів)

«Потрійна Досконалість Тари» говорить українською

Понад 10 років працює міжнародна оналайн програма із буддійського навчання та медитації – «Tara’s Triple Excellence» або українською – «Потрійна Досконалість Тари». Головними вчителями у цьому онлайн навчанні виступають Чок’ї Ньїма Рінпочє, Лама Тензін та професорка інституту Ранґджунґ Єше Гайді Копл. «Потрійна Досконалість Тари»  – це унікальне онлайн навчання, яке має такий структурований зміст, аби послідовно, на основі щоденних настанов, допомагати учням йти класичним буддійським шляхом, вивчаючи усі Три Колісниці Вчення Будди. Отже це навчання дозволяє всім охочим почати із простих, елементарних речей і прогресувати до вершин буддійського шляху Ваджраяни. Програма забезпечує вас короткими щоденними медитаціями, які ви можете виконувати разом із буддійськими вчителями та вивчати й розмірковувати про усі аспекти буддійського вчення.

«Потрійна Досконалість Тари» надзвичайно популярна за кордоном і має безліч схвальних відгуків. Але українською її не було. Аж ось цього року нам поталанило зібрати пречудову вмотивовану й молоду команду для роботи над україномовною версією «Тари»! Раді повідомити, волонтери української програми плекають велику  ботгічітту та мають чималу наснагу, аби швидко звершити цей амбітний проєкт.  

Ви також можете допомогти цьому проектові розвиватися й наповнюватися снагою й силою. Дізнайтеся як https://gomdeua.org/tteuk/

Наша Люба Україна,

Слава нашим воїнам, захисникам,

Слава Вчителям,

Слава Всім Силам Всесвіту!

 

‹ До списку новин