Ефективность «Сили Спокою» у 2023-24 навчальному році

У навчальній програмі «Сила Спокою: буддійські практики підтримки та відновлення українців» завершився перший навчальний рік. Ми дякуємо усім тренерам, учням, спонсорам, хто підтримує, піклується та забезпечує навчання. Результати вражаючі, щиро вітаємо з особистим успіхом кожного, хто подорожував з нами і здобував цінний трансформуючий досвід

Результати, якими ми вирішили поділитися, базуються на співставленні самооцінки учасників навчання до початку програми та після її завершення.

Тим часом триває прийом заявок на новий навчальний рік, і ми ласкаво запрошуємо усіх, кому цікаво поєднати буддійський погляд та практики із сучасними науково-практичними методиками, що допомагають розвинути вміння опановувати своє тіло, емоції, думки та ведуть до емоційного й духовного багатства. https://gomdeua.org/powerofcalm24-25/

Загалом навчання сприяло значному покращенню самопочуття, сну, розуміння свого тіла, харчових звичок, зменшенню частоти захворювань на застуду, тривожності, стресу, емоційного стану, зниженню негативних думок, покращенню фокусу та опанування важких життєвих обставин.

Загальне самопочуття: ліпше на 30%

За час навчання відзначається покращення загального самопочуття учасників. Зокрема сприйняття свого загального стану у тих, хто на початку навчання оцінював його як задовільний або незадовільний (5 і менше балів за десятибальною шкалою) самопочуття покращилося на 30% на момент завершення навчання і склало 7-8 балів.

Якість сну: краще на 40%

Третина аудиторії страждала на розлади сну на момент початку навчання. Усі вони перестали скаржитися на поганий сон і на момент завершення навчання оцінюють свій сон як добрий – цей показник покращився на 40%. Окрім того, з усієї групи лише 4 особи досі відчувають перешкоди із легким засинанням, в той час як усі інші не відчувають такої складності.

Розуміння свого тіла: 100% успіх

Половина студентів Сили Спокою, які до навчання погано розуміли своє тіло та ті сигнали, які воно подає, почали краще розуміти своє тіло і усвідомлювати його сигнали. Загалом на завершення навчання всі 100% учасників курсу відзначають, що розуміють своє тіло і його сигнали.

Культура харчування: разючі позитивні зміни у 33% аудиторії

Та частина аудиторії Сили Спокою, хто не мав особливої культури харчування та вимог до смаку, форми та аромату страв, на завершення навчання повністю змінили свою звичку харчування. І це число склало майже третину студентів групи!

Застуда: 1/3 аудиторії хворіють рідше

Внаслідок розуміння свого тіла, його сигналів та опанування стресу третина студентів групи почали рідше хворіти на застуду. Зокрема на момент завершення навчання усі, хто хворів на застуду 4 і більше разів на рік, відзначили, що це ставалося рідше.

Тривожність і хвилювання: на 43% менше

В результаті навчання «Силі Спокою» група тих учасників, хто скаржився на страх і напруженість на початку програми, в середньому почали відчувати на 43% менше хвилювання й тривожності на момент завершення програми. Шість осіб, хто максимально оцінював свою тривожність на початку, цілковито позбавилися цього стану або значною мірою його покращили на момент завершення навчання.

Опанування стресу: краще на 44%, в окремих випадках 60-70%

Та група людей, котрі на початку програми мали слабку резистентність до стресу, наприкінці навчання покращили цей показник у середньому на 44%, що наразі дозволяє їм опановувати стресові ситуації краще середньої оцінки (краще ніж 5 за десятибальною шкалою). Загалом на завершення навчання вся аудиторія «Сили Спокою» відзначає своє вміння опановувати стрес на задовільно і вище.

Найбільш вразливі до стресу на завершення програми досягли кардинальних позитивних змін: в окремих випадках прогрес у вмінні заспокоюватися у важких стресових ситуаціях склав 60-70%!

Емоційний стан: краще на 40%

Та частина групи, хто в цілому оцінював свій емоційний стан як неприємний (а це склало більше третини групи на час початку курсу), на завершення навчання змінили цей показник на «загалом приємний», їхній емоційний стан у середньому покращився на 40%. Щодо усієї аудиторії, то середній показник задоволеності своїм емоційним станом на кінець навчання покращився із 5 до 7 балів за 10-бальною шкалою.

Негативні думки: зявляються менше у 1/3 аудиторії

Попри те, що спричинений війною об’єктивно важкий емоційний фон, впливає на всіх, близько третини аудиторії «Сили Спокою» відзначають, що на кінець навчання негативні думки, виникають у них рідше та впливають меншою мірою.

Фокус, уважність: +13,7%

Загалом вміння зосереджувати свою увагу на чомусь одному та утримувати фокус, який здебільшого тренується різними техніками медитації, у всіх учасників «Сили Спокою» покращився в середньому на 13,7%.

Опанування важких життєвих обставин: підвищення стійкості на 30%, поліпшення у 86% групи

Загалом за рік навчання сприйняття себе як жертви важких життєвих обставин в середньому у групі змінилося у кращий бік на 30%. На момент завершення курсу 25 студентів із 29 (86% аудиторії) більше не бачать себе як жертву при виникненні важких життєвих обставин!

Важливо зазначити, що учасники, які на початку навчання оцінювали свою здатність вирішувати складні ситуації надзвичайно низько (3 і нижче бали за десятибальною шкалою), покращили свою оцінку як мінімум у 2 рази! Зокрема є кілька студентів, успіх яких склав 70%!

Таким чином, навчальна програма «Сила Спокою» показала значні результати у покращенні різних аспектів життя учасників та може бути рекомендована широкому колу людей, які бажають покращити своє фізичне, психологічне та емоційне здоров’я.

‹ До списку новин ‹ До списку статтей