Посилення енергії лунґта вигукуванням “кі кі со со”

У цій статті піде мова про один із методів підсилення енергії лунґта. Про те, що таке лунґта і як вона пов’язана із практикою офіри санґу (очисного диму) читайте у попередніх статтях цього циклу вчень Орґ’єна Тобґ’яла Рінпочє.

Священне озеро Ямдрок у Тибеті

Настанови Міпама Рінпочє

щодо посилення лунґта вигукуванням

кі кі со со лха ґ’ял ло!

Орґ’єн Тобґ’ял Рінпочє

Лераб Лінґ, 30 липня 2003

Сонячним літнім ранком на півдні Франції, на пагорбі, з якого відкривається панорама Піринеїв у 300 км на південь, Чоклінґ Рінпочє і Орґ’єн Тобґ’ял Рінпочє з монахами приєдналися до Соґ’яла Рінпочє та санґги Ріпа, аби виконати велику офіру санґу, згідно традиції Лераб Лінґу. Вони офірували санґ згідно практики “Санґ нґєн” з традиції Чокґ’юра Лінґпи, а також “Ріво санґчӧ”. Під час виконання “Ріво санґчӧ” Соґ’ял Рінпочє попросив Орґ’єна Тобґ’яла сказати кілька слів про те, що слід робити, коли згідно традиції вигукуємо “кі кі со со лха ґ’ял ло!”

Слід голосно промовити: “Кі кі со со лха ґ’ял ло!”[1] При цьому, згідно усних настанов Міпама Рінпочє, спрямуйте погляд в небо, односпрямовано утримуючи усвідомлення в очах. Пильно дивіться прямо в центр неба, пронизуючи небо. Тоді починайте переміщувати погляд все вище і вище, при цьому об’єднуючи свій ум із небом, так, щоб вони стали неподільними. Вам слід дійсно зосередитися на цьому і не дозволяти звичайним концепційним думкам занечищувати ум. Думайте, що ваша енергія-лунґта зростає безмежно. Якщо так робитимете, ваша енергія-лунґта безсумнівно зросте.

[1] Соґ’ял Рінпочє, який тоді перекладав, сказав, що “лха ґ’ял ло” означає “хай всі благі сили будуть переможними”.

Переклав з тибетської Ґ’юрме Авертін, редагувала Ані Цондрӱ.

Англійський оригінал статті: http://all-otr.org/vajrayana/36-ki-ki-so-so-lha-gyal-lo

 

 

Чӧґ’ям Трунґпа Рінпочє:

Хочу познайомити вас із кличем воїна, […] який є способом викликати почуття піднесеної гідності. Це також метод пробудження сили “коня вітру” й енергії благого єства. Це можна називати бойовим кличем, за тієї умови, що ви розумієте, що ця битва є боротьбою проти агресії, підкоренням агресії, а не заохоченням ненависті чи ворожнечі. Можна сказати, що клич воїна є тріумфом перемоги над агресією. Це також тріумф подолання перешкод. Цей клич воїна звучить так: кі кі со со! Кі — це первинна енергія, подібна до ці [або чі] в китайських бойових мистецтвах. Со — це поширення або посиленння цієї енергії ці, і підсилення кі кі со со в цілому. Давайте вигукнемо тричі: кі кі со со, кі кі со со, кі кі со со [2].

Паломники на вершині перевалу Дролма-ла біля гори Кайлаш

 [2] Кі кі со со — це традиційний переможний клич у Тибеті. Зазвичай його вигукують під час ритуалу очищення — лхасанґу, а також, коли досягають вершини гірського перевалу.

 

[The Collected Works of Chögyam Trungpa: Volume 8: The Great Eastern Sun. Shambhala Publications. Зібрання творів Чӧґ’яма Трунґпи, том 8, c.317-318]

 

Переклад з англійської і фото Ната Сӧнам Ванґмо, 2020.

‹ До списку статтей