Аудіокнига Чок’ї Ньїми Рінпоче у виконанні Річарда Ґіра

Річард Ґір записав аудіокнигу за твором свого друга і вчителя – Чок’ї Ньїми Рінпоче “Сум, любов, відкритість: буддійський спосіб радіти”. Послухати кілька частин аудіо у виконанні пана Ґіра можна за лінком: https://shedrub.org/sadnessloveopenness/

Повну аудіокнигу Sadness, love, openness: The Buddhist Path of Joy by Chokyi Nyima Rinpoche можна вже придбати на багатьох порталах – Audible, Kobo тощо.

Тим часом ми продовжуємо збирати кошти на українське видання цієї книги. Вашу допомогу можна перерахувати тут із позначкою “КНИГА РІНПОЧЕ” https://www.liqpay.ua/ru/checkout/card/i74404396394

Публікуємо декілька уривків із українського перекладу

ДУМКИ ТА ЕМОЦІЇ

Поміркуйте уважно: чи досяг я, чого прагнув, чи все є таким, яким має бути? Якщо відповідь так, то все добре, немає про що турбуватися. Та насправді щасливими і задоволеними своїм життям почуваються лише одиниці людей. Тибетська приказка говорить, що такі люди – така ж рідкість, як зірка на небі посеред ясного дня. Давайте будемо відвертими: всім нам знайоме свербляче відчуття, коли чогось не вистачає, що все не є настільки добрим, яким має бути, – відчуття, що наше життя має бути кращим.

Той спосіб, у який функціонує наш ум, робить задоволення майже неможливим. Нас контролюють наші думки, які не знають спокою. Вони постійно кидаються в крайнощі й ні на хвилинку не можуть перепочити у спокої, радості, задоволеності, які просто лишаються поза природою думок. Думки завжди будуть навіювати нам сверблячку, що чогось не вистачає, шепотіти, що все було б значно краще, якщо тільки…

Мислення автоматично робить сприйняття речей недосконалими. Ми ніколи не почуваємося розслабленими, тому що ми не здатні цінувати теперішній момент просто таким, яким він є. Завжди є щось, чого б ми прагнули і що б хотіли запобігти. Ми продовжуємо тинятися між сподіваннями і страхами, що тільки породжує сильніші і дедалі деструктивні емоції. Візьміть, наприклад, прив’язаність і відразу. Як тільки но прив’язаність або відраза заволодівають нашою свідомістю, вони обов’язково переростуть у дію, це лише питання часу. Рано чи пізно ми спробуємо заволодіти тим, чого бажаємо, і уникнути того, що нам не подобається. По суті, все що ми думаємо, говоримо і робимо, є вираженням емоцій, які вирують у нашій свідомості. І ці дії матимуть наслідки. Коли наші уми спантеличені думками і оп’янілі емоціями, результат наших дій буде болячим для нас та оточуючих. І тут немає іншого сценарію.

ПРИРОДА ДУМОК

Це може здаватися дивним, але не дивлячись на те, що наші думки проявляються в такий негативний і жорстокий спосіб, їхньою реальною природою є ніщо інше ніж мудрість. Думки не містять нічого іншого окрім пробудженності. Ось що нам потрібно пізнати. Дгарма тільки для того і є, щоб допомогти нам побачити, що істинною природою думок є ніщо інше ніж пробудженість. І дгарма є єдиним можливим способом прорватися крізь оману думок.

З рештою саме тому нам і потрібно отримувати настанови і пізнавати, про що говорить Дгарма. Саме тому ми й застосовуємо вчення на практиці і саме тому ми й займаємося медитацією. Якщо ми проводжуватимемо ставитися до наших думок, як ми ставилися дотепер, ми ніколи не пізнаємо щастя теперішнього моменту. Ми продовжуватимемо тікати від одного і ганятися за іншим.

‹ До списку новин