Мантра Ваджрайоґіні 

Джерело: pixabay.com

Уранці того дня, коли ми зібралися відсвяткувати сходження Будди з небес Тушити, де він навчав свою матір (це свято має назву «Лга Баб Дучен» у тибетській традиції), [Орґʼєн Тобґʼял] Рінпоче вирішив, що саме час йому внести свій вклад у просування прав жінок. Можливо, той факт, що цього дня в США якраз проходили вибори, також повпливав на його рішення. Садгану під назвою «Три Корені» треба практикувати під час цього друбчену щодня, адже Пема Кандро із «Семи Циклів» це лише одна з віток практики цієї садгани; іншими словами, Пема Кандро це лише одне божество цієї мандали Трьох Коренів, і ця мантра є частиною садгани Трьох Коренів. Отже,  під час сесії практики Семи Глибоких Циклів, яка почалася о шостій ранку, Рінпоче дав це дуже коротке вчення про мантру Ваджрайоґіні, якою б не була насправді причина цього. 

Сьогодні тут присутні багато жінок. Насправді, мені сказали, що в світі нині жінок більше, ніж чоловіків, і що жінки впливовіші. Навіть Його Святість Далай-лама виходить за межі просування звичайної рівності між чоловіками й жінками й зазначає, що жінки важливіші. Тому я теж надаватиму жінкам більшого значення. 

Ваджраварагі найважливіша з-поміж усіх жіночих божеств. Існує три рівні дакіні, які заповнюють «простір угорі», «землю посередині» та «простір під землею». Цей світ має шістдесят чотири місця сили: двадцять чотири священні місцевості, тридцять дві священні землі та вісім цвинтарних земель. Над кожним із цих шістдесяти чотирьох місць здійснює контроль головна дакіні, яка оточена сотнями тисяч даків і дакіні. Найважливіша або головна, або ж головуюча з цих дакіні це Ваджраварагі. 

На абсолютному рівні вмілі засоби проявляються в формі чоловічих божеств, таких як Гаяґріва, а мудрість утілюється в жіночих формах, як-от Ваджраварагі. 

Садгана Трьох Коренів містить у собі три мандали – мандалу тіла, мандалу мови та мандалу ума. Ці три мандали потребують пояснень, однак будь-який йоґ чи йоґіні з-поміж присутніх тут знатимуть про них. Коли слід реалізувати певну кількість мандал під час садгани окремо, тоді є особлива мантра для кожної з них. У цій садгані [1] склад «ОМ» повторюється тричі на початку мантри й склади «ГУНҐ» і «ПГЕТ» тричі начитуються в кінці. Тому, коли ви практикуєте кожну мандалу окремо, вам слід начитувати кожну частину мантри самостійно. 

Як ми це робимо? 

  • Перша мантра – це мантра просвітленого тіла Ваджраварагі, «ОМ САРВА БУДДА ДАКІНІ ГУНҐ ПГЕТ». 
  • За нею слідує мантра просвітленої мови, «ОМ БЕНДЗА ВАРНАНІЄ ГУНҐ ПГЕТ», у кінці якої додається «СОГА». 
  • І, нарешті, мантра її просвітленого ума, «ОМ БЕНДЗА БАІРОЦАНІЄ ГУНҐ ПГЕТ». 

Коли їх практикують разом, ми начитуємо мантру так, як вона зустрічається в цій практиці: 

«ОМ ОМ ОМ САРВА БУДДА ДАКІНІЄ БЕНДЗА ВАРНАНІЄ ГУНҐ ГУНҐ ГУНҐ ПГЕТ ПГЕТ ПГЕТ СОГА» 

Ця мантра це серцева сутність усіх дакінь, які проживають у мандалах тіла, мови й ума. Відповідно до «Тантри Ваджраварагі», якщо ви це збагнули й начитуватимете цю мантру тридцять шість разів  щодня, одразу після смерті вас заберуть до небес Кечарі. Тому було б дуже добре всім жінкам – адже жінки, як правило, полюбляють жіночі божества – начитувати цю мантру. 

 

  1. Із «Садгани Трьох Коренів Семи Глибоких Циклів Учень», редакція для друбчену, листопад 2012 року, ст. 19. 

Переклав Тарас Жуковський, редагувала Марина Рябикіна. Із оригіналом тексту англійською мовою можна ознайомитися тут. 

‹ До списку статтей