СИЛА СПОКОЮ

Щиро дякуємо всім нашим воїнам, захисникам, учителям, ламам, монахам, всім Силам Всесвіту за те, що стало можливим проведення цієї програми. У боротьбі із демонами-окупантами мирське й небесне лицарство єдині!


ПРО ПРОГРАМУ В КІЛЬКОХ СЛОВАХ

Організатор – громадська організація “Ранґджунґ Єше Україна” за підтримки Khyentse Foundation. Програма пропонує учасникам річну подорож унікального трансформуючого досвіду через поєднання буддійської та західної традицій самовідновлення і зцілення, повернення внутрішнього спокою і сили. Унікальність програми полягає в тому, що  буддійські ідеї та практики знаходять своє органічне продовження у йоґа-терапії, медитаціях, психологічній допомозі, психофізіології, арт-терапії та тибетській системі здоров’я.

Під керівництвом викладача буддійської філософії з інституту Ранґджунґ Єше (Катманду) та досвідчених українських тренерів учасники братимуть участь у групових семінарах, заняттях, індивідуальних консультаціях аби розвинути нове розуміння себе, свого життя та набути нових якостей, котрі позитивно впливають на баланс емоційного та фізичного. Шість модулів програми спрямовані на надання учасникам всебічної підтримки для емоційної стійкості та витривалості.

МІСІЯ ТА ЗАВДАННЯ

Допомогти українцям опанувати себе і свою ситуацію, повернути рівновагу, силу і впевненість за допомогою буддійських та західних універсальних методик.

Передавати універсальні знання і методи, котрі перевірені часом і власним досвідом тренерів, усім хто прагне навчитися:

  • опановувати важкі емоційні стани;
  • відновлювати фізичний і емоційний баланс;
  • запускати механізми саморегуляції;
  • дбати про здоров’я тіла та ума;
  • повернути віру в себе, впевненість щодо сьогодні й оптимізм щодо майбутнього.

ДЛЯ КОГО

Сила Спокою – це навчання, насамперед, для вашого особистого блага, для тих, хто втомився звертатися до профільних спеціалістів аби опанувати себе і своє здоров’я. Оскільки програма поєднує науково-обґрунтовані методи, буддійський погляд і практику, вона буде цікава тим, хто шукає унікальний і цілісний шлях до свого емоційного здоров’я, незалежно від віку, атеїст ви чи сповідуєте певну релігію. 

Для тих, хто сам хоче навчитися перемагати:

  • втому від того, що відбувається навколо;
  • розлад сну;
  • тривогу і стрес;
  • емоційні качелі та відсутність внутрішньої опори;
  • кризу у стосунках;
  • невизначеність щодо своєї долі (за кордоном чи в Україні);
  • невпевненість і сумніви: що робити, куди бігти;
  • безвихідь і глухий кут.

УМОВИ УЧАСТІ

Участь у програмі у 2024-25 році буде платною, проте доступною кожному. Детальніші умови стануть відомі за місяць до початку. Проте до учасників висуваються суворі вимоги щодо відвідуваності. Сила Спокою поєднує обидві форми навчання: очні зустрічі та онлайн, які можна чергувати відповідно до свого графіку та можливостей. Учасники погоджуються із такими основними умовами:

  • готовність навчатися і опановувати нові навички;
  • відкритість і цікавість до буддійської філософії та практик;
  • обов’язкова відвідуваність 80% онлайн занять і не менш половини очних виїзних семінарів;
  • бути на онлайн-заняттях з увімкненою камерою;
  • забезпечити особисте користування якісним інтернет-зв’язком та вміння користуватися застосунком Zoom, відповідати на електронну пошту та Telegram;
  • вартість подорожі до Києва учасники здійснюють за свій рахунок, програма забезпечує безкоштовний трансфер із Києва до табору відпочинку і назад для відвідування виїзного семінару із ночівлею у таборі.

ПОЗИТИВНИЙ ВПЛИВ НА ЛЮДИНУ

Оскільки програма навчає учасників інструментів та методів для керування своїми емоціями, вона впливає на покращення і розвиток таких якостей і навичок:

  • внутрішній спокій;
  • долання стресу;
  • усвідомлення;
  • поглиблення розуміння природи емоцій, їхніх причин;
  • розуміння і застосування інструментів впливу на негативні моделі думок;
  • розвиток більш ефективних поведінкових навичок;
  • опанування більш позитивного погляду на життя;
  • поліпшення загального психологічного стану.

ЧОМУ САМЕ РАНҐДЖУНҐ ЄШЕ УКРАЇНА

Некомерційна громадська організація Ранґджунґ Єше Україна, https://gomdeua.org/,  має досвід організації та проведення ретритів з медитації та буддійських освітніх програм.

Тренери програми СИЛА СПОКОЮ мають досвід як вивчення і практики буддизму, так і психофізіологічного відновлення, саморегуляції, терапії усвідомленості та поведінкової психології.

У кожному із 6-ти модулів програми учасникам пропонують взяти участь у виїзних семінарах вихідного дня на базі ретрит-кампусу Ранґджунґ Єше Україна:

  • розташований у лісі, у місці віддаленому від населених пунктів;
  • серед чистої природи, де панує спокій і велична краса українського Полісся.

ТРЕНЕРИ

Пропонуємо також переглянути відкриту відеозустріч із тренерами СИЛИ СПОКОЮ, котра відбулася на початку 2023-24 року.

Кхенпо Пема Намґял

Досвідчений викладач буддійської філософії, який має найвищий науковий ступінь в буддійській системі освіти. Пема Намґ’ял вміє розгортати перед своїми учнями  загадкові філософські категорії буддизму у простий та легкий спосіб, який може збагнути кожна людина світу, котра відчуває та має відкрите своє небайдуже добре серце. Знайомство із Кхенпо і навчання під його керівництвом є неймовірною вдачею та рідкісною можливістю почути про буддизм безпосередньо із перших уст.

Сергій Зіновьєв

Голова громади Ранґджунґ Єше Україна, вивчає та практикує буддійське вчення більше 15 років. Автор ідеї і керівник програми «Сила Спокою». Тренер модулю «Сила прагнень». Навіть у незначних деталях можна побачити великий сенс. Між ким ми є і ким хочемо бути – лише кілька місяців. Й оскільки часу не існує, справа лише в нас самих.

Марина Коломієць

Тілесноорієнтирований терапевт. Ведуча тілесних та енергетичних практик, філософ. Тренер модулю «Зв’язок тіла й ума» та «Арт-терапії». Авторка освітнього проекту “Життя Творіння”. Зроби крок до себе –  я тебе підтримаю. Ти у себе є.

Руслан Чугунов

Досвід медитації 13 років, йоґи – 20 років. Автор проєктів —  «Школа Медитації» та «Медитація в офісі». Навчався у відомих майстрів медитації тибетського буддизму, а також проходив навчання у тибетському монастирі Ка-Ньїнґ Шедруб Лінґ, Катманду, Непал. Студент «Відкритої буддійської академії» та курсу «Тренування Бодгі» з Еріком Пемою Кунсанґом. Проводить регулярні заняття з медитації в центрах «Ритми життя» та «Нова Епоха». Тренер модулю «Подолання стресу та тривоги за допомогою медитації».

Костянтин Пейчев

Психолог, АСТ-therapist, практик дгарми. Тренер модулю «Поведінкові навички опанування стресу». Навіть у вкрай несприятливих обставинах, ви можете надати своєму життю сенс, ціль і життєву енергію.

Ігор Каніфольский

Лікар-психотерапевт та буддистський практик, який намагається збагатити ці сфери одна одною. Автор «Терапії усвідомленням». Тренер модулю «Терапія усвідомленням». Свобода – найвища цінність.

Юрій Титулов

Відданий смакам і нюансам їжі, а також практикучий буддійську медитацію для глибинного зосередження. Тренер модулю «Тибетська традиція здоров’я і харчування». Для мене свобода в смаках та душевному спокої – найвища цінність. Я – кухар і практикуючий буддист, який об’єднує ці сфери в одне гармонійне враження.

КОМПОНЕНТИ ПРОГРАМИ

Основи буддійського вчення

Цей компонент присутній у всіх 6-ти модулях програми і має на меті ознайомити учасників із основними ідеями буддійського бачення себе і світу, які допоможуть глибше розуміти методи і практики, що пропонуються у кожному з модулів. Ми познайомимося із такими глибокими категоріями як непостійність, взаємозалежність, карма (причинно-наслідковий зв’язок), причини страждання, відсутність самосутнього буття (Его) тощо.

Перший модуль програми “Зв’язок ума й тіла”

Учасники дізнаються про вплив стресу на ум як неінтелектуальне світовідчуття, сприйняття свого фізичного тіла. Навчаємося методам психофізіологічного відновлення, саморегуляції та запуску механізмів тілесного зцілення, які можуть допомогти відновити психічне здоров’я.

Другий модуль – “Подолання стресу та тривоги
за допомогою медитації”.

У цьому модулі ви навчаєтеся базовим технікам медитації, які покликані зменшити ментальне занепокоєння, збалансувати свій емоційний стан та покращити якість життя. Ми прагнемо навчити учасників такої медитації, яка допоможе відновлюватись, знижувати рівень свого стресу та тривожності, балансувати свій сон та відчувати радість життя.

Кожна з медитацій тренує певну навичку. Медитація на дихання вчить впорядковувати стан свідомості, ума, дає йому свіжість і зібраність. Медитація сканування тіла виявляє неусвідомлену напругу в тілі та розслабляє. Медитація на звуки вчить не реагувати гостро на зовнішні подразники і зберігати внутрішній спокій. Медитація на зовнішній об’єкт покращує уважність та зосередженість. Медитація на думки дозволить ближче познайомитися із своїм умом та зменшити залежність від нав’язливих та негативних моделей думок. Медитація на емоції вчить “емоційній грамоті” та контролю над емоціями.

Третій модуль – “Поведінкові навички
опанування стресу”  

Модуль поведінкової психології познайомить учасників із практичними техніками з опанування стресу та травматичного досвіду. Будемо розвивати психологічну гнучкість для побудови вже зараз осмисленого, повноцінного та насиченого життя. Ця частина програми побудована на трьох блоках психологічної еластичності: 

  • усвідомленість: бути тут і зараз та розвивати позицію спостерігача;
  • відкритість: переробляти стресовий та травматичний досвід за допомогою прийняття переживань та роз’єднання з думками;
  • залученість: визначити власні цінності і сенси та діяти відповідно до них.
Четвертий модуль – “Терапія усвідомленням”

Тут учасники зосереджуються на розвитку усвідомлення, як універсальної навички вирішення поточних проблем емоційного стану та поведінки, навчаються розрізняти зміст свідомості та усвідомлення, опановують техніки трансформації емоцій, думок, тілесних відчуттів та образів, вчаться бачити свій потенціал та потенціал інших та сприяти його реалізації через усвідомлені думки, слова та дії.

П’ятий модуль – “Арт-терапія
+Тибетська традиція здоров’я і харчування”

У цьому модулі поєднуються дві важливі складові фізичного та емоційного статку, котрі на різних рівнях живлять та збагачують наш емоційний та фізичний світ. Через ознайомлення з базовими принципами здорового тіла і їжі згідно з тибетською традицією учасники дізнаються, як бути витривалими перед викликами кліматичних змін та впливами негативного середовища. В той час як за допомогою арт-терапії учні спробують інструменти мистецтва для самоаналізу та зцілення.

Шостий модуль – “Сила прагнень”

Учасники познайомляться з ефективною практикою, яка поєднує у собі елементи медитації, аналізу та творення прагнень – стародавнім тибетським алгоритмом із семи гілок. Кожен із щаблів цієї практики є універсальною матрицею, відтворюючи яку, можна навчитися знімати емоційне навантаження, створювати позитивне психоемоційне поле та умови для ефективного подолання тонких (прихованих) перешкод. Окрім цього учасники матимуть можливість взяти участь у справжньому буддійському ритуалі офірування очищуючого диму, який служитиме сприятливим ґрунтом для зродження особистих прагнень та побажань.

РОБОЧИЙ РОЗКЛАД 2023-24 року

Модуль 1. Зв’язок ума й тіла. 10 жовтня – 12 листопада

14-15 жовтня виїзний семінар “Зв’язок тіла й ума”

Субота сесія 1: Самодіагностика рівня енергії та стресу – кінестетичний тест на стрес. Дисоціація – голова – тіло. Метод “Ключ”.
Субота сесія 2: Методи саморегуляції та глибинного розвантаження внутрішнього напруження. Соматика – вчимося слухати своє тіло та його ритми, зв’язок: череп – хрестець.
Неділя сесія 1: Нейрофізіологія для виходу зі стресу та позитивного настрою. Ранок – як швидко балансуватися та відновлювати ресурс.

Неділя сесія 2: М’язовий панцир. Розвантаження діафрагми (дихання) для звільнення від напруги та стресу. Ключі – коректний спосіб руху, дихання та розподілу уваги. Здоров’я дихальної системи – здоровий сон.

22 жовтня онлайн заняття 1 з основ буддійського вчення «Чотири благородні істини».

29 жовтня онлайн заняття 2: “Дихання – як фундамент”.  Як привести організм до психофізичної рівноваги. Оптимізація мозкового кровообігу, покращення роботи внутрішніх органів, звільнення діафрагми, щоб вільно дихати.

5 листопада онлайн заняття 3: “Дослідження різниці між напругою та розслабленням в різних частинах тіла”. Центрування – балансування в системі. Послідовність, яка допоможе покроково та ефективно зробити глибоке психофізіологічне  розвантаження. 

30 жовтня – 12 листопада індивідуальні консультації онлайн

Модуль 2. Подолання стресу та тривоги
за допомогою медитації. 13 листопада – 17 грудня

19 листопада онлайн заняття 4: Сутність медитації. Опанування базовою медитацією.

26 листопада онлайн заняття 5: з основ буддійського вчення “Чотири Печатки”.

3 грудня онлайн заняття 6: Медитація на врівноваження своїх думок та емоцій. 

4-15 грудня індивідуальні онлайн-зустрічі.

16-17 грудня виїзний семінар: «Практичне опанування медитації»

Теми суботніх занять: п’ять медитацій, які надають спокій, рівновагу, стабільність.

Теми занять в неділю: Баланс ментально-емоційного стану за допомогою медитації.

 

Модуль 3. Поведінкові навички опанування стресу
18 грудня – 25 лютого

24 грудня онлайн заняття 7:  Розуміння стресу, його причин і проявів. Трифлекс психологічної гнучкості коли ви зачепилася за гачок важких думок та почуттів. Вправа «Точка вибору». Заземлення під час емоційного виру.

11 лютого онлайн заняття 8 з основ буддійського вчення “Чотири Печатки” (частина 2).

17-18 лютого виїзний семінар: «Система навичок для опанування стресу та травматичного досвіду»

Тема занять в суботу: Відчеплення з гачка важких думок і почуттів. Вправи на перероблення стресового та травматичного досвіду.

Тема недільних зустрічей: Цінності та проактивність. Проявляємо дружність до себе та інших.

25 лютого онлайн заняття 9: Створюємо простір та активуємо поведінку.

18-25 лютого індивідуальні онлайн-зустрічі (до 60 хвилин).

Модуль 4. Терапія усвідомленням.
26 лютого – 31 березня

9-10 березня виїзний семінар “Терапія усвідомленням”

Теми суботніх занять: Знайомство з усвідомленням. Усвідомлення потенціалу.

Теми занять у неділю: Усвідомлення емоцій. Цілісне усвідомлення.

17 березня онлайн заняття 10: з основ буддійського вчення “Чотири думки що змінюють ум” (частина 1).

24 березня онлайн заняття 11: Опрацювання перешкод для відкриття потенціалу.

31 березня онлайн заняття 12: Відкриття потенціалу через усвідомлення майбутнього

26 лютого – 31 березня індивідуальні зустрічі по 1 годині (час – за домовленістю).

Модуль 5. Арт-терапія + Тибетська традиція здоров’я і харчування.
1 квітня – 5 травня

7 квітня онлайн заняття 13 з основ буддійського вчення “Чотири думки що змінюють ум” (частина 2).

13 квітня (сб!) онлайн заняття 14: Ознайомлення з базовими принципами тибетської традиції здорового тіла.

21 квітня онлайн заняття 15: Ознайомлення з базовими принципами тибетської традиції здорового тіла, частина 2 (визначення власної конституції).

27 квітня онлайн заняття 16-1: Нейрографіка – свобода руху та прояву або створення “Квітки Життя” – як базовий принцип балансу. Частина 1.

28 квітня онлайн заняття 16-2: Нейрографіка – свобода руху та прояву або створення “Квітки Життя” – як базовий принцип балансу. Частина 2.

22 квітня – 5 травня: індивідуальні онлайн-зустрічі (до 60 хвилин).

4-5 травня виїзний семінар Арт-терапія + Тибетська традиція здоров’я

Теми суботи: Техніки приготування їжі та практичні поради, планування меню та балансу раціону залежно від конституції, медитація під час приготування та вживання їжі. Тести і вікторини.

Теми занять у неділю:  Майстер клас – Терапія кольором. Малюємо почуття через символи.

Модуль 6. Сила прагнень. 6 травня – 2 червня

12 травня онлайн заняття 17 з основ буддійського вчення “Карма”

19 травня онлайн заняття 18: Алгоритм семи гілок.

25 травня онлайн заняття 19: П’ять сил Магаяни.

13-26 травня індивідуальні онлайн-зустрічі (за бажанням).

1-2 червня Виїзний семінар “Сила прагнень та алгоритму семи гілок”

Тема суботи: Практика Будди Шак’ямуні.

Тема в неділю: Буддійський ритуал офірування очищуючого диму, проголошення прагнень. Підсумки, інтерв’ю з учасниками.

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ НА 24-25 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Попередню реєстрацію на 2024-25 навчальний рік уже відкрито, кількість місць є обмеженою, ми набираємо 108 учасників та надаватимемо перевагу тому, хто потребує нашої допомоги найгостріше та відповідає умовам участі. 

Дякуємо вам за інтерес до програми. Якщо ви хочете залишити заявку на участь у 2024-25 роках, будь ласка, перейдіть за посиланням і заповніть коротеньку реєстраційну форму

КОНТАКТИ

gomdeua@gmail.com

Адміністратор +380989176376 https://t.me/Manjushri33

Керівник +380675074168 https://t.me/serhiohiero

‹ До списку новин ‹ До списку статтей