План розвитку ретритного центру “Ґомде Україна”
На свято Лхабаб Дучен – сходження Будди з царства богів ми відзначаємо день заснування нашого буддійського центру. З цієї нагоди розповідаємо про минуле, теперішнє і майбутнє ретритного центру “Ґомде Україна”
Про історію свята
Лхабаб Дучен (тиб. ལྷ་བབས་དུས་ཆེན་), «Свято сходження з небес» – одне з чотирьох головних буддійських свят. Відбувається на 22-й день дев’ятого тибетського місяця. Мати Будди, Майядеві, переродилася на небесах Індри. Щоб віддячити їй за доброту і звільнити її, а також принести користь богам, Будда провів три місяці, навчаючи в царстві богів. Коли він збирався повернутися в цей світ, Індра і Брахма проявили в селищі Санкісі три сходи, кожен з яких довжиною сягав кількасот тисяч кілометрів і з’єднував небесне й земне царство. Коли Будда йшов центральними сходами, боги обабіч супроводжували його й несли парасольки. Селище Санкісі, знаходиться в сучасному штаті Уттар-Прадеш і належить до восьми святих місць.
У цей день наша громада Ранґджунґ Єше Україна відзначає річницю свого заснування
Вітаємо наших вчителів, захисників та членів громади, усіх, хто вивчає та практикує вчення Будди. Офіційно ми зареєстровані у 2016 році, проте учні традиції Ка-Ньїнґ уперше з’явилися в Україні у 1998 році, а в 2012 році відкрився перший дгарма-центр у Києві. Дивитися відео «Gomde Ukraine: past, present, future» https://youtu.be/d88RAnog-1U
Ретритний центр
Раніше цього місяця ми вже знайомили вас із усіма нашими проєктами, а сьогодні публікуємо розповідь про ретритний центр «Ґомде Україна», котрий працює вже четвертий рік як місце для індивідуального та групового навчання й практики з основ буддійського вчення, опанування стресу, тривоги, медитації, тілесно-орієнтованих практик тощо. У 2020 році за сприяння та допомоги Чок’ї Ньїми Рінпоче силами волонтерів та українських спонсорів тут відремонтовано перший будинок (колишні адмінкорпус), облаштовано нову свердловину водопостачання (вода у центрі була відсутня з 2008 року), санвузол, літній душ, кухню, компактні спальні кімнати на 12 місць і навіть сонячну електростанцію, яку зібрано і змонтовано власноруч на обладнанні, котре було у вжитку.
Дивитися відео про ретритний центр https://youtu.be/qhLdGjkQy3c?feature=shared
Розташування та історичний ракурс
Ретритний центр громадської організації «Ранґджунґ Єше Україна» (цілісний майновий комплекс) знаходиться за межами населеного пункту в адміністративних кордонах Кримоцького старостинського округу Житомирського (Радомишльського) району Житомирської області. Відстань до найближчих міст: 21 км до Радомишля Житомирської області та 23 км до Пісківки Бучанського району Київської області. Розташовується центр на місці колишнього табору відпочинку, який було зведено у 72-75 роках минулого століття. Нерухомість та інфраструктуру табору було від’єднано від електромережі одразу після того, як Міністерством оборони України у 2008-му було здійснено продаж табору відпочинку через державний аукціон.
2008-16 роки – період занепаду
У 2008-16 роках табір відпочинку змінює трьох власників й втрачає своє колишнє значення як рекреаційний центр та існує як занедбане, зруйноване місце, котре привертає увагу розкрадачів майна та шукачів металу. Це призводить до цілковитого занепаду й руйнування. У 2016 році цілісний майновий комплекс через договір дарування нерухомого майна переходить до власності громадської організації «Ранґджунґ Єше Україна» як ретритний центр. Організація отримала цілісний майновий комплекс у формі 5 гектарів території із руїнами будівель посеред українського Полісся. Загальний стан табору – аварійність і руйнування. Розкрадена й понівечена інфраструктура, комунікації, руїни більш ніж десятка будинків, серед яких їдальня, чотири спальні корпуси, літній кінотеатр, адмін. будівля, овочесховище, складські приміщення тощо.
Від руїн – до сучасного повноцінного ретритного центру
Наша стратегія на цей момент – подолати занедбаність і руїни та створити сучасний повноцінний ретритний центр як автентичне місце для вивчення і практики цінних для людини та громад складових буддійського вчення.
Сучасний – означає з розвиненою інфраструктурою та комфортабельними автономними умовами для перебування у короткому (вихідні) та довготривалому (30-90 днів) ретриті як індивідуально, так і в групі.
Повноцінний – означає цілорічна експлуатація: 1) теплі автономні корпуси й кімнати для проживання і харчування; 2) теплий зал для медитації; 3) сучасна бібліотека; 4) конференц-зал; 5) оздоровчий комплекс та басейн; 6) рекреаційно-відпочинкові, спортивні майданчиками для індивідуальних і групових занять.
Автентичний – означає те, що ми зберігаємо чистоту буддійських ідей і практик, нічого не додаємо від себе й нічого не змінюємо, запрошуємо вчителів, менторів, котрі є представниками автентичної живої традиції. Ми також не змішуємо різні традиції, що забезпечує збереження та передачу знань без викривлення.
План розвитку
Нашим курсом є поступовий еволюційний розвиток ретритного центру, який враховує нагальні потреби громади, план розвитку й сучасні виклики, які диктуються як зовнішніми так, і внутрішніми факторами.
2024-26 роки
- Нова автономна сонячна міні-електростанція потужністю 15 кВт годин – замінить стару автономну електростанцію, яка планово виходить з ладу у 2025 році та забезпечить потреби ретритного центру як мінімум на найближчі п’ять років – до 2031 року.
2. Санітарно-гігієнічний блок, який вирішить поточну й зростаючу у наступних роках потребу в санвузлах, душових та вмивальниках для гостей ретритного центру, учасників навчальних програм та ретритів. - Розробка генерального плану та проєктної документації з ремонту та введення в експлуатацію основних та службових будівель ретритного центру.
4. Завершення оздоблення та введення в експлуатацію літнього павільйону для групових практик та медитації.
2026-2029 роки
- Розробка та здійснення нестандартного проєкту приєднання ретритного центру до державної електромережі (за межами населеного пункту), відстань до мережі 1800м, технічні умови на 30-50 кВт (запит коригується після готовності генерального плану).
Безпека та охорона: зведення огорожі, системи фото-, відеоспостереження, аварійної сигналізації, організація охоронного обслуговування - Ремонт та введення в експлуатацію спальних корпусів 1 і 2.
- Ремонт та введення в експлуатацію майстерні, складу, овочесховища.
- Придбання господарського автопарку для обслуговування гостей та господарчих потреб ретритного центру.
2030-2033 роки
- Зведення головної будівлі – храму, бібліотеки.
- Ремонт та введення в експлуатацію спальних корпусів 2 і 3.
2034-2037 роки
- Ремонт та введення в експлуатацію оздоровчого комплексу та басейну.
- Ремонт та введення в експлуатацію будинків для гостей 1, 2 і 3.
- Облаштування рекреаційних зон та спортивного майданчику.
Таким чином, громадська організація “Ранґджунґ Єше Україна” стикнулася з неабияким викликом з відновлення колишнього рядянського табору відпочинку, перетворюючи його на сучасний ретритний центр для навчання і практики буддійської філософії та медитації. Зусилля організації спрямовані на створення комфортабельних умов для учасників регулярних навчальних програм та ретритів, з впровадженням сучасної інфраструктури та відновлювальних ресурсів, альтернативних технологій тощо.
Як ви можете допомогти
Насамперед, допомога Збройний Силам України із захисту територіальної цілісності та незалежності України – це найкращий спосіб принести користь не лише нашій громаді, а й нашим батькам, дітям, онукам.
Окрім цього, найкращий спосіб допомогти громаді вижити у теперішній час – приєднатися до групи Gomde Family&Patrons, котрі регулярно сплачують членські внески та беруть участь у толоках, допомагають та проводять регулярні буддійські заходи, забезпечують різні проєкти громади, про які ми розповідали раніше.
Про Gomde Family&Patrons https://gomdeua.org/gfp/
Приєднатися до Gomde Family&Patrons https://forms.gle/P7yZKnvESTdpWTEu9
Нагальні потреби ретритного центру «Ґомде Україна»
- робота бухгалтера з досвідом у громадському секторі, ведення ГО
- фахова допомога фандрайзера, ґрантрайтера
- інженер з альтернативної енергетики (сонячна та вітрова електростанція)
- акумуляторна батарея на 15 кВт/годин (LiFeO4) та обладнання до неї (окрім панелей)
- партнерські організації: проєктанти (для створення проектів ремону будинків та туалетів з лазнею)
- майстри-будівельники, інжерери
- акумуляторний електроінструмент: пилка, трімер, пульверизатор садовий
- якісний корм для котів та собак (кастровані та стерилізовані)
- компактна посудомийна машина
- кавомашина
- юрист, адвокат
Приймаємо волонтерів на термін від 1 до 4 тижнів
- Ремонт огорожі
- Садові, земельні роботи
- Ремонт кімнат
- Підготовка спального корпусу під ремонт
Для доброчинних внесків
ГО “Ранґджунґ Єше Україна” Код 40982572 IBAN UA953052990000026006046227617
Якщо є питання, будемо раді відповісти info@gomdeua.org Telegram https://t.me/serhiohiero