Тренування Бодгі

ПРО ПРОГРАМУ

Мета програми – розвинути наше усвідомлення до такого рівня, щоб з’явилася здатність зустрічати будь-яку життєву ситуацію з більшим співчуттям і глибшим розумінням. Програма англомовна, але буде переклад українською мовою.

Тренування Бодгі – це також й експеримент, у якому стародавня традиція поєднана із сучасним стилем викладання таким чином, що створює атмосферу взаємного розвитку. На внутрішньому рівні ми вчимося інтегрувати буддійські методи в наше щоденне життя, щоб конструктивно взаємодіяти з думками та емоціями. Ми працюємо з присутністю, з самоусвідомленням та навчаємося звільняти наше усвідомлення з його власних ігор. Поєднуючи любов зі звільненим умом, ми можемо навчитися вільно подорожувати життям і реагувати на проблеми у свіжий та творчий спосіб.

Ми збираємося раз на місяць онлайн і знайомимося з тим, як можна у практичний та зрозумілий спосіб уживати ключові настанови будд у медитації, психології і філософії. Мета цих зустрічей – допомогти зрозуміти та відчути живу Дгарму у нашому власному переживанні, щоб ми могли вплести її в тканину нашого життя.

Бодгі – означає очищений ум. Це означає бути чистим так, що природна емпатія, розумність і сила сяють вільно.  Отже як учасник “Тренування Бодгі”, ви вчитеся розвивати спокійний ум, доброту і проникливість, та як застосовувати їх у своєму повсякденному житті. Адже всі ми прагнемо досконало розуміти, що слід приймати, а що відкидати, щоб наше життя наповнювалося безпомилковим смислом, баченням, розумінням. Щоб бути проникливішим і бачити все таким, яким воно є насправді.

ПРИНЦИПИ ТА НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

Основні принципи “Тренування Бодгі” це – альтруїзм, прийняття та відсутність упередженості. Ми прагнемо взаємного розвитку більш ніж саморозвитку і зосереджуємося на розумному дослідженні, гуманності, вмінні поступитися, відчутті реальності сміливості та врешті любові у формі поваги до всіх істот.

 • працюємо з основними викликами свого життя
 • досліджуємо свідомість, думки та відчуття
 • тренуємося у конструктивному звільненні своїх переживань
 • інтегруємо Дгарму із особистим і професійним життям
 • працюємо над розумінням переживань та висловленням того, чому вчимося
 • навчаємося надихати інших розуміти їхнє життя

Навчальний план

 • Практичний гуманізм через плекання чотирьох квіток співчуття
 • Розкриття нашого божественного аспекту через справжню присутність у даному моменті
 • Природна відсутність Его і викриття егоцентричних почуттів
 • Серце бодгісаттви, безмежна любов і намір
 • Трансцендентне осягнення природи реальності
 • Прозріння Падмасамбгави у Ваджраяні

Тренування Бодгі складається з трьох модулів, у кожному з яких є десять сесій. Кожен з модулів триває близько року. Ви реєструєтеся на один із модулів і просуваєтеся у власному темпі.

Протягом першого року ми вивчаємо основні методи, як бути присутнім і спочивати у собі, та як сповнити наші життя відчуттям змістовності. Ми досліджуємо ум, наш намір і глибину теперішнього моменту і відкриваємося для сутнісного осягнення, яке винайшов Будда для особистого звільнення від егоцентричних емоцій і карми.

Протягом другого модуля ми стаємо на шлях бодгісаттви як природного продовження того, про що ми дізналися і з чим ми поєдналися протягом першого року. Ми дізнаємося про  природу всіх речей і вчимося відрізняти реальність від затьмарення. Наскрізна нота, що поєднує ці вчення, – є альтруїстична любов.

Коли ми досягаємо третього модуля, ми готові застосувати глибокі і прямі методи Ваджраяни. Тренування Бодгі у Ваджраяні розбудовує і розширює любов і осягнення, які стали знайомі нам через особистий досвід. Ми дізнаємося про методи реалізації, які  протягом року тренування стають справжньою основою нашого нашого життя.

Протягом перших двох років ми щомісяця надсилаємо короткий письмовий звіт, у якому викладаємо наше розуміння поточної теми власними словами та на основі особистого досвіду. Це має на меті розвинути нашу здатність пояснювати і передавати  осягнення.

Формат навчання поєднує запитання й відповіді, отже кожен матиме можливість опрацювати та прояснити свій досвід і розуміння як основи для того, щоб допомагати собі ті іншим.

ЕРІК ПЕМА КУНСАНҐ

Окрім того, що Ерік Пема є видатним перекладачем Дгарми, він також є справжнім йоґіном, майстром медитації, тому Чок’ї Ньїма Рінпочє уповноважив його ділитися своїми знаннями й досвідом. Навчаючи медитації, Ерік робить основний акцент на простій природній присутності, що допомагає людям пізнавати свій ум і притаманну йому свободу. Простий спосіб “перебування” дозволяє таким якостям, як співчуття, любов і мудрість розкриватися у найприродніший спосіб. Переклади інтерв’ю з Еріком Пемою українською мовою і переклади статей Еріка на нашому сайті: https://cutt.ly/Nd9wezS

Більше статей Еріка англійською мовою: http://levekunst.com/author/admin/

“Як вчитель я викладатиму, черпаючи з двох джерел: того, що я почув від своїх вчителів і того, що я зрозумів сам. Це відповідає автентичному способу викладання Дгарми, який завжди охоплює обидві ці частини. 

Тренування Бодгі – це також і форум, де представлені глибокі вчення про ум, і лабораторія усвідомлення, де ми проводимо наші власні дослідження,  вивчаючи, тестуючи та перевіряючи. Це наші особисто пережиті прозріння, які звільняють нас».

ВАЖЛИВІ ДЕТАЛІ

БЕЗКОШТОВНО ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Для учасників з України участь є безкоштовною, за бажанням ви можете надіслати будь яку суму на підтримку українського Ґомде або Ґомде Данії. Детальніше про програму https://gomdeua.org/bodhi/

ЗМІНИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ УЧАСНИКІВ

Оскільки наразі в Ґомде Україна інтернет зв’язок не дозволяє організувати групові онлайн зустрічі, ми не можемо запропонувати учасникам збиратися у ґомде на групові вікенди, як планували раніше до початку війни. Проте графік онлайн зустрічей лишається без змін і ви можете приєднатися до сесій з Еріком індивідуально з дому або місця де ви перебуваєте:

2022 рік: 15 травня, 19 червня, 21 серпня, 13-17 вересня (ритрит онлайн), 9 жовтня,  20 листопада, 11 грудня.

2023 рік:  5 березня, 2 квітня, 7 травня.

РОЗКЛАД НА 15 ТРАВНЯ (за київським часом)

11:00-13:00 вчення

14:00-15:00 індивідуальна сесія (самостійне тренування)

15:00-17:00 вчення і питання

ЧАТ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ УЧАСНИКІВ

Для оперативного інформування про зміни у програмі, якщо з’явиться можливість приєднатися до програми на вікенди з Ґомде Ураїна, про те чи буде на черговій зустрічі із Еріком український переклад онлайн чи ні, та коли з’явиться відеозапис із українським перекладом, про інші деталі ми будемо інформувати у WhatsApp групі, яку спеціально створили для українських учасників, приєднайтеся до неї тут:   https://chat.whatsapp.com/FWg1w4RobCZCaxiTfXHQvP

УВАГА, ПОТРІБНА НОВА РЕЄСТРАЦІЯ!

Увага, всім хто реєструвався раніше або ще не реєструвався, обов’язково потрібно зробити це знову за цим посиланням (форма англійською мовою: ім’я, електронна адреса, країна та кілька слів про себе) https://bodhitraining.com/ansoegning/

ДОПОМОГА

Україна https://www.liqpay.ua/ua/checkout/card/i74404396394

Данія http://www.gomde.dk/23/donations

‹ До списку новин ‹ До списку статтей