Тренування Бодгі

ПРО ПРОГРАМУ

Мета програми – розвинути наше усвідомлення до такого рівня, щоб з’явилася здатність зустрічати будь-яку життєву ситуацію з більшим співчуттям і глибшим розумінням. Програма англомовна, але буде переклад українською мовою.

Тренування Бодгі – це також й експеримент, у якому стародавня традиція поєднана із сучасним стилем викладання таким чином, що створює атмосферу взаємного розвитку. На внутрішньому рівні ми вчимося інтегрувати буддійські методи в наше щоденне життя, щоб конструктивно взаємодіяти з думками та емоціями. Ми працюємо з присутністю, з самоусвідомленням та навчаємося звільняти наше усвідомлення з його власних ігор. Поєднуючи любов зі звільненим умом, ми можемо навчитися вільно подорожувати життям і реагувати на проблеми у свіжий та творчий спосіб.

Ми збираємося раз на місяць онлайн і знайомимося з тим, як можна у практичний та зрозумілий спосіб уживати ключові настанови будд у медитації, психології і філософії. Мета цих зустрічей – допомогти зрозуміти та відчути живу Дгарму у нашому власному переживанні, щоб ми могли вплести її в тканину нашого життя.

Бодгі – означає очищений ум. Це означає бути чистим так, що природна емпатія, розумність і сила сяють вільно.  Отже як учасник “Тренування Бодгі”, ви вчитеся розвивати спокійний ум, доброту і проникливість, та як застосовувати їх у своєму повсякденному житті. Адже всі ми прагнемо досконало розуміти, що слід приймати, а що відкидати, щоб наше життя наповнювалося безпомилковим смислом, баченням, розумінням. Щоб бути проникливішим і бачити все таким, яким воно є насправді.

ПРИНЦИПИ ТА НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

Основні принципи “Тренування Бодгі” це – альтруїзм, прийняття та відсутність упередженості. Ми прагнемо взаємного розвитку більш ніж саморозвитку і зосереджуємося на розумному дослідженні, гуманності, вмінні поступитися, відчутті реальності сміливості та врешті любові у формі поваги до всіх істот.

 • працюємо з основними викликами свого життя
 • досліджуємо свідомість, думки та відчуття
 • тренуємося у конструктивному звільненні своїх переживань
 • інтегруємо Дгарму із особистим і професійним життям
 • працюємо над розумінням переживань та висловленням того, чому вчимося
 • навчаємося надихати інших розуміти їхнє життя

Навчальний план

 • Практичний гуманізм через плекання чотирьох квіток співчуття
 • Розкриття нашого божественного аспекту через справжню присутність у даному моменті
 • Природна відсутність Его і викриття егоцентричних почуттів
 • Серце бодгісаттви, безмежна любов і намір
 • Трансцендентне осягнення природи реальності
 • Прозріння Падмасамбгави у Ваджраяні

Тренування Бодгі складається з трьох модулів, у кожному з яких є десять сесій. Кожен з модулів триває близько року. Ви реєструєтеся на один із модулів і просуваєтеся у власному темпі.

Протягом першого року ми вивчаємо основні методи, як бути присутнім і спочивати у собі, та як сповнити наші життя відчуттям змістовності. Ми досліджуємо ум, наш намір і глибину теперішнього моменту і відкриваємося для сутнісного осягнення, яке винайшов Будда для особистого звільнення від егоцентричних емоцій і карми.

Протягом другого модуля ми стаємо на шлях бодгісаттви як природного продовження того, про що ми дізналися і з чим ми поєдналися протягом першого року. Ми дізнаємося про  природу всіх речей і вчимося відрізняти реальність від затьмарення. Наскрізна нота, що поєднує ці вчення, – є альтруїстична любов.

Коли ми досягаємо третього модуля, ми готові застосувати глибокі і прямі методи Ваджраяни. Тренування Бодгі у Ваджраяні розбудовує і розширює любов і осягнення, які стали знайомі нам через особистий досвід. Ми дізнаємося про методи реалізації, які  протягом року тренування стають справжньою основою нашого нашого життя.

Протягом перших двох років ми щомісяця надсилаємо короткий письмовий звіт, у якому викладаємо наше розуміння поточної теми власними словами та на основі особистого досвіду. Це має на меті розвинути нашу здатність пояснювати і передавати  осягнення.

Формат навчання поєднує запитання й відповіді, отже кожен матиме можливість опрацювати та прояснити свій досвід і розуміння як основи для того, щоб допомагати собі ті іншим.

ЕРІК ПЕМА КУНСАНҐ

Окрім того, що Ерік Пема є видатним перекладачем Дгарми, він також є справжнім йоґіном, майстром медитації, тому Чок’ї Ньїма Рінпочє уповноважив його ділитися своїми знаннями й досвідом. Навчаючи медитації, Ерік робить основний акцент на простій природній присутності, що допомагає людям пізнавати свій ум і притаманну йому свободу. Простий спосіб “перебування” дозволяє таким якостям, як співчуття, любов і мудрість розкриватися у найприродніший спосіб. Переклади інтерв’ю з Еріком Пемою українською мовою і переклади статей Еріка на нашому сайті: https://cutt.ly/Nd9wezS

Більше статей Еріка англійською мовою: http://levekunst.com/author/admin/

“Як вчитель я викладатиму, черпаючи з двох джерел: того, що я почув від своїх вчителів і того, що я зрозумів сам. Це відповідає автентичному способу викладання Дгарми, який завжди охоплює обидві ці частини. 

Тренування Бодгі – це також і форум, де представлені глибокі вчення про ум, і лабораторія усвідомлення, де ми проводимо наші власні дослідження,  вивчаючи, тестуючи та перевіряючи. Це наші особисто пережиті прозріння, які звільняють нас».

ДЕТАЛІ ДРУГОГО НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ

Дати зустрічей 2-го навчального року (2023-24): 

20 серпня, 1 жовтня, 12 листопада, 10 грудня, 7 січня, 3 березня, 14 квітня, 12 травня, 9 червня.

Ретрит: 27 серпня – 1 вересня 2024 року

ПРО РЕТРИТ

Факультативний ретрит в Ранґджунґ Єше Ґомде, Данія або Ґомде Україна – це можливість поглибити ваш досвід навчання. Обидва центри розташовані на священній землі, благословенній багатьма вчителями мудрості, і пропонують прекрасну безтурботну атмосферу. Ерік буде викладати кожен день.

Якщо ви не можете приїхати до Данії, ви можете слідувати за ретритом онлайн.

ВАРТІСТЬ УЧАСТІ ТА РЕЄСТРАЦІЯ НА 2-й РІК НАВЧАННЯ

Повна вартість річної участі становить 250 євро. Для українців, котрі пройшли перший навчальний курс, є можливість отримати пільговий доступ до другого навчального курсу  – за посильний внесок або ж безкоштовно. 

Аби навчатися на другому курсі на пільгових умовах, надішліть будь ласка лист англійською мовою, адресований Rune, координаторові програми,  на адреси International@bodhitraining.com  та gomdeua@gmail.com. У листі зазначте будь ласка наступні дані

 1. First and last name
 2. Email
 3. WhatsApp number
 4. Country of residence: Ukraine
 5. У довільній формі англійською мовою про своє бажання продовжити другий рік “Тренування Бодгі”

Посилання для довільного внеску за другий курс навчання (суму внеску можна редагувати), внесок можна надіслати будь коли https://bodhitraining.com/donations/bodhi-training-international/  

УКРАЇНСЬКИЙ ПЕРЕКЛАД

Раді повідомити, що наш перекладач Софія планує перекладати українською мовою і другий навчальний курс “Тренування Бодгі”, чому ми дуже тішимося й радіємо. Підтримати складну і натхнену її роботу можна грошовим переказом на карту 4441114451730046.

ЧАТ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ УЧАСНИКІВ

Для оперативного інформування про зміни у програмі, обміну інформацією, оголошеннями, відеозаписами ми використовуємо чат у WhatsApp: https://chat.whatsapp.com/G2pXy1Y0ekLKFAMz1in4CY

До 20 серпня, першої зустрічі з Еріком у другому навчальному році, ми залишимо у чаті лише тих учасників, котрі зареєструватися на другий навчальний рік.

‹ До списку новин ‹ До списку статтей