Бумґ’юр Дава: місяць чудес та чеснот

Бумґ’юр Дава: місяць чудес та чеснот

Бумґ’юр Дава — це тибетська назва місяця, коли кармічні дії збільшуються у 100 000 разів. Перші п’ятнадцять днів першого місяця тибетського нового року відзначають п’ятнадцять днів, впродовж яких Будда Шак’ямуні демонстрував дива, аби пробудити віру та відданість своїх послідовників. Проте ми, практикуючі буддизму, не лише відзначаємо стародавнє свято. Звичайно ж, ми згадуємо про доброту Будди та його видатних послідовників.

Однак ще важливішим є те, що у цей період часу віддані практикуючі приділяють особливу увагу своїй поведінці та медитації. Цей місяць дарує нам виняткову можливість накопичити величезну кількість заслуги. Це можливо тому, що в цей період часу усі активності породжують карму, що є сильнішою у сто тисяч разів, ніж зазвичай. Тибетська назва містить слово “бум”, яке означає примноження наших дій у 100 000 разів. І це примноження стосується і сприятливих днів також!
Таким чином, виконуючи практику, ми дійсно можемо накопичити численні чесноти заради блага усіх істот.

Накопичення заслуги під час Бумґ’юр Дави

Усі великі майстри говорять про те, що маємо накопичувати як чесноти, так і мудрість задля досягнення пробудження та справжньої допомоги істотам. Тож можемо співрадіти цій надзвичайній можливості у цей перший місяць нового року, задля майстерних вчинків та практики заради усіх живих істот. Ми можемо співрадіти своєму дорогоцінному людському народженню, надихати себе та присвячувати час активностям, які послаблюють страждання та приносять справжнє щастя.

Також, можемо застосовувати усі майстерні способи, яким навчали Будда, Ґуру Рінпоче та усі великі майстри. Існує так багато методів, яким чином можемо зробити цей місяць надзвичайно значущим. Ми можемо читати молитви, робити офіри, здійснювати паломництво, проявляти щедрість по відношенню до санґги та бідних, а також формувати грандіозні прагнення. Більше того, ми можемо додатково “зарядити” усі ці активності, використовуючи техніки Ваджраяни, такі як примножуючі мантри.

Історія Бумг’юр Дави

Близько семи років після того, як Будда досяг пробудження, лідери шести найвидатніших не-буддійських шкіл викликали Будду на змагання з чудес. Хоча Будда зазвичай не демонстрував усі свої здібності, він побачив у цьому виняткову можливість змінити віру не-буддистів та надихнути власних учнів. Будда згодився взяти участь в цьому змаганні у місті Шравасті, місцезнаходженні монастиря Джетавана.

За однією з версій тих подій згадуються такі чудеса

У перший день Будда встромив у землю зубочистку, яка тієї ж миті перетворилася на чудове дерево з незліченними квітами та дозрілими фруктами.

На другий день він створив дві гори із коштовного каміння.

На третій день він створив озеро з коштовностей.

На четвертий день з того озера лунали голоси, що тлумачили усі аспекти Дгарми.

На п’ятий день обличчя Будди променилося золотим світлом, яке заповнило всесвіт та очистило страждання живих істот.

На шостий день він дарував людям здібність читати думки одне одного.

На сьомий день він перетворив клан Шак’їв (благодійників Будди) у правителів світу.

На восьмий день Будда натиснув на свій трон пальцями правої руки. Тієї ж миті з’явився Ваджрапані, він розмахував палаючим ваджром в напрямку шести невіруючих учителів. Почет Ваджрапані розігнав єретиків та розгромив трони їх учителів. Єретики втекли зі страху. Тоді Будда випустив вісімдесят чотири тисячі променів райдужного світла. На кінчику кожного променя на лотосовому троні сидів будда. І кожен будда був із почетом. Свідки побачили цих будд, які навчали Дгармі, та багато істот досягли пробудження лише через саме видовище.

Друга частина чудес

Внаслідок цієї демонстрації чудес дев’яносто тисяч послідовників зреклися своїх попередніх вчителів, прийняли буддове вчення, взяли обітниці ченців та пізніше стали архатами.

Потім, впродовж іще семи днів Будда Шак’ямуні продемонстрував ще більше чудес для усього зібрання та дарував учення.

На дев’ятий день король богів Брахма зробив офіри Будді. Будда збільшив власне тіло до таких розмірів, що воно досягло найвищих небес. Потім він засяяв променями світла в усіх напрямках та при цьому продовжував дарувати вчення Дгарми.

На десятий день чотири великі королі-захисники Дгарми запросили Будду виступити з промовою. Тоді Будда збільшив власне тіло до таких розмірів, що воно досягло вершин самсари.

У одинадцятий день великий покровитель Анатхапіндада зробив офіри Будді, який перебував у медитації. Будда приховав своє фізичне тіло, а замість нього розповсюдив золоте світло та власний голос так, щоб усі чули.

На дванадцятий день Будда увійшов у медитацію великої любові, і золоте світло засяяло з його тіла, заповнюючи світи. Ці промені світла очистили від трьох отрут тих, хто спостерігав за цим, і у них зародилося велике співчуття.

На тринадцятий день Будда, сидячи на левовому троні, випустив два промені світла зі свого пупка. Ці промені світла досягли п’ятнадцяти метрів у вишину, а на кінчику кожного променя був лотос, а на кожному лотосі — будда. З пупка кожного будди сяяло по два промені, на кінчиках яких на лотосових тронах сиділи будди та дарували вчення Дгарми.

На чотирнадцятий день король офірував квіти Будді. Будда перетворив ці квіти на колісниці з коштовного каміння. Після цього Будда навчав Дгармі усіх істот, подібно тому, як лікар зцілює хворих.

На п’ятнадцятий, завершуючий день весняного святкування, король Бімбісара зробив офіри Будді. Будда попросив короля Бімбісару принести посуд для їжі, і той посуд спонтанно заповнився стравами із сотнею різноманітних смаків. Ця їжа повністю втамувала тіла та уми присутніх. Тоді Будда запитав: “Чому ми переживаємо такі безмірні страждання у світі?” Силою його благословіння усі істоти, включно із демонами, усвідомили, що вони самі спричиняли власні страждання через хибні дії. Як вони це зрозуміли, то в них зросла велика віра.

#bumgyurdawa #chotrulduchen #buddha #tathagatha #meritmultiplying #dogood #goodkarma #badkarma #merits #miracles #dharma #practice #buddhism #Buddhist #goodvibes #karma #karmic #causeandeffect #inspiration #sangha #samyeinstitute

‹ До списку новин ‹ До списку статтей