Мантра Ваджрайоґіні
Джерело: pixabay.com
Уранці того дня, коли ми зібралися відсвяткувати сходження Будди з небес Тушити, де він навчав свою матір (це свято має назву «Лга Баб Дучен» у тибетській традиції), [Орґʼєн Тобґʼял] Рінпоче вирішив, що саме час йому внести свій вклад у просування прав жінок. Можливо, той факт, що цього дня в США якраз проходили вибори, також повпливав на його рішення. Садгану під назвою «Три Корені» треба практикувати під час цього друбчену щодня, адже Пема Кандро із «Семи Циклів» це лише одна з віток практики цієї садгани; іншими словами, Пема Кандро це лише одне божество цієї мандали Трьох Коренів, і ця мантра є частиною садгани Трьох Коренів. Отже, під час сесії практики Семи Глибоких Циклів, яка почалася о шостій ранку, Рінпоче дав це дуже коротке вчення про мантру Ваджрайоґіні, якою б не була насправді причина цього.
Сьогодні тут присутні багато жінок. Насправді, мені сказали, що в світі нині жінок більше, ніж чоловіків, і що жінки впливовіші. Навіть Його Святість Далай-лама виходить за межі просування звичайної рівності між чоловіками й жінками й зазначає, що жінки важливіші. Тому я теж надаватиму жінкам більшого значення.
Ваджраварагі найважливіша з-поміж усіх жіночих божеств. Існує три рівні дакіні, які заповнюють «простір угорі», «землю посередині» та «простір під землею». Цей світ має шістдесят чотири місця сили: двадцять чотири священні місцевості, тридцять дві священні землі та вісім цвинтарних земель. Над кожним із цих шістдесяти чотирьох місць здійснює контроль головна дакіні, яка оточена сотнями тисяч даків і дакіні. Найважливіша або головна, або ж головуюча з цих дакіні це Ваджраварагі.
На абсолютному рівні вмілі засоби проявляються в формі чоловічих божеств, таких як Гаяґріва, а мудрість утілюється в жіночих формах, як-от Ваджраварагі.
Садгана Трьох Коренів містить у собі три мандали – мандалу тіла, мандалу мови та мандалу ума. Ці три мандали потребують пояснень, однак будь-який йоґ чи йоґіні з-поміж присутніх тут знатимуть про них. Коли слід реалізувати певну кількість мандал під час садгани окремо, тоді є особлива мантра для кожної з них. У цій садгані [1] склад «ОМ» повторюється тричі на початку мантри й склади «ГУНҐ» і «ПГЕТ» тричі начитуються в кінці. Тому, коли ви практикуєте кожну мандалу окремо, вам слід начитувати кожну частину мантри самостійно.
Як ми це робимо?
- Перша мантра – це мантра просвітленого тіла Ваджраварагі, «ОМ САРВА БУДДА ДАКІНІ ГУНҐ ПГЕТ».
- За нею слідує мантра просвітленої мови, «ОМ БЕНДЗА ВАРНАНІЄ ГУНҐ ПГЕТ», у кінці якої додається «СОГА».
- І, нарешті, мантра її просвітленого ума, «ОМ БЕНДЗА БАІРОЦАНІЄ ГУНҐ ПГЕТ».
Коли їх практикують разом, ми начитуємо мантру так, як вона зустрічається в цій практиці:
«ОМ ОМ ОМ САРВА БУДДА ДАКІНІЄ БЕНДЗА ВАРНАНІЄ ГУНҐ ГУНҐ ГУНҐ ПГЕТ ПГЕТ ПГЕТ СОГА»
Ця мантра це серцева сутність усіх дакінь, які проживають у мандалах тіла, мови й ума. Відповідно до «Тантри Ваджраварагі», якщо ви це збагнули й начитуватимете цю мантру тридцять шість разів щодня, одразу після смерті вас заберуть до небес Кечарі. Тому було б дуже добре всім жінкам – адже жінки, як правило, полюбляють жіночі божества – начитувати цю мантру.
- Із «Садгани Трьох Коренів Семи Глибоких Циклів Учень», редакція для друбчену, листопад 2012 року, ст. 19.
Переклав Тарас Жуковський, редагувала Марина Рябикіна. Із оригіналом тексту англійською мовою можна ознайомитися тут.