Уттаратантра-шастра: онлайн-вчення із Кхенпо Трокпа Тулку
Монастир Ка-Ньїнґ Шедруб Лінґ радо анонсує онлайн-вчення Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) по сутнісному трактату “Ґ’ю лама” (“Уттаратантра-Шастра”).Чок’ї Ньїма Рінпочє заохочує усіх своїх учнів долучатися до цього курсу.
Вчення проходять щосуботи з 2 жовтня 2021, з 18:00 до 19:15 за непальським часом (Київ 15:15 — 16:30). Кхенпо навчає тибетською, із послідовним перекладом англійською. Також працює аудіо-канал українського перекладу.
Ідентифікатор Зум-конференції: 821 6503 8374
Пароль 109109
Посилання на Зум: https://us02web.zoom.us/j/82165038374?pwd=NGJsRTJZSjZqK0thbS9ERFIwU1gvdz09
Записи вчень доступні для перегляду на Ютюб-каналі нашого монастиря: https://youtube.com/playlist?list=PLGyrwhxAzzn6rOxEvnsvXTVhQdvn-4O2X , а також на цій сторінці нижче. Слідкуйте за оновленнями.
Подякувати українській перекладачці можна на картку 5354 6550 1978 4638 (Укргазбанк, Криволапчук О.І.)
Щоб ви були в курсі всіх оновлень і новин цього курсу вчень, організатори запрошують вас приєднатися до наступних груп:
Вотсап група: https://chat.whatsapp.com/KPCNTWCGaFBAC13PmtKNj8
Фейсбук група: https://www.facebook.com/groups/gyud.lama
Лист від Чок’ї Ньїми Рінпочє:
“З-поміж п’яти трактатів Ар’ї Майтреї, великого бодгісаттви і наступного Будди, “Магаяна-Уттаратантра-Шастра” — це одне з найбільш глибоких тлумачень Буддової Природи і шляху до Пробудження. Чому? Оскільки цей текст іде в саму серцевину суті й напрочуд ясно розкриває визначальне послання Будди Шак’ямуні.
Ці чудові вчення, які вважаються мостом між сутрою і тантрою, Владика Майтрея дарував безпосередньо буддійському майстру Асанґзі, який жив в Індії у 4-му сторіччі. Цей трактат, відомий під тибетською назвою “Ґ’ю лама”, підсумовує шлях Магаяни у семи ваджрових аспектах: Будда, Дгарма, Санґга, Природа Будди, Пробудження, Пробуджені Якості й Пробуджені Діяння. За традицією, буддійські монахи і монахині вивчають ці неперевершені тлумачення, що належать до Третього оберту Колеса Дгарми, впродовж заключного дев’ятого року навчання у тибетській буддійській шедрі.
Монастир Ка-Ньїнґ Шедруб Лінґ із радістю анонсує, що, починаючи з 2-го жовтня 2021, глибокий трактат “Ґ’ю лама” викладатиме онлайн наш вчений-практик — Кхенпо Трокпа Тулку. Він виріс і отримав освіту в нашому монастирі, і вирізняється надзвичайною майстерністю у викладанні буддійських філософських текстів. Численні учні цінують його вміння зробити навіть найскладніші філософські концепції зрозумілими навіть для новачків.
Хіба це не пречудовий спосіб зробити локдаун несподівано корисним? Я щиро рекомендую цю благотворну можливість навчатися крок за кроком і ставати все більш обізнаними про свою найціннішу природну властивість — Буддову Природу!”
Чок’ї Ньїма Рінпочє
27 вересня 2021
Лекція 1 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – вступні вчення, тлумачення назви трактату та історія його появи.
Лекція 2 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – вступні вчення: яким чином маємо підходити до вивчення буддійських вчень.
Лекція 3 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – пояснення назви і основної теми трактату. Серце-ум: сутність, природа, милосердна енергія; три каї.
Лекція 4 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – вступні вчення, тлумачення назви трактату та історія його появи. Огляд 5 трактатів Будди Майтреї.
Лекція 5 – Кхенпо Цондрю Занґпо – огляд Трьох Дорогоцінних (Будда, Дгарма, Санґга) – визначення і якості.
Лекція 6 – Кхенпо Цондрю Занґпо – природа Будди з точки зору причини шляху і плоду.
Лекція 7 – Кхенпо Трокпа Тулку – продовження тлумачення назви трактату і благ від його вивчення і застосування на практиці.
Лекція 8 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – продовження розгляду мети і блага від розпізнавання природи Будди в собі та інших, а також 5 вад, що постають із не-розпізнавання буддової природи.
Лекція 9 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – продовження розгляду мети і блага від розпізнавання природи Будди в собі та інших. Завершення розгляду 5 вад, що постають із не-розпізнавання буддової природи. 5 чеснот, що розкриваються, коли розпізнаємо природу будди — благе єство в самих собі та в інших.
Лекція 10 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – розгляд стадій шляху: що є необхідним для практики Дгарми? Коли переходимо до практики — якими є стадії шляху? Що нам слід розуміти і знати для того, аби просуватися шляхом належним чином? Ці стадії розглядаються в контексті п’яти пунктів, зазначених у молитві-прагнення Магамудри:
Здобувши неперевершені свободи й переваги, маючи віру, і старанність, й мудрість (праґ’ю),
покладаючись на досконалого духовного наставника й отримавши сутнісні настанови,
їх практикуючи належним чином і без перешкод,
хай в усіх життях прийдешніх святу Дгарму ми практикуватимемо!
Лекція 14 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – продовження розгляду стадій практики шляху: другий тип мудрості – мудрість, що постає з осмислення вчень. Осмислення сутнісних усних настанов вчителя як процес інтеграції інтелектуального знання Дгарми у власний плин буття, перетворення знань на особистий досвід переживань.
Лекція 15 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – продовження розгляду стадій практики шляху: другий тип мудрості – мудрість, що постає з осмислення вчень. Осмислення сутнісних усних настанов вчителя як метод усунення сумнівів на шляху.
Лекція 16 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – продовження розгляду стадій практики шляху: другий тип мудрості – мудрість, що постає з осмислення вчень, – це інтеграція Дгарми у наш плин буття. В лекції висвітлено настанови щодо вступу на шлях Дгарми, і на що маємо покладатися при цьому.
Лекція 17 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – продовження розгляду стадій практики шляху. На що маємо покладатися, інтегруючи вчення Дгарми у власний плин буття. Третій тип мудрості – мудрість, що постає з медитації – як її зародити. Тлумачення суті поняття “медитація” і на що покладаємося, коли практикуємо медитацію.
Лекція 19 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – продовження розгляду стадій практики шляху. Тлумачення терміну “природний стан” на відносному рівні.
Лекція 21 – Кхенпо Карма Ґ’юрме (Трокпа Тулку) – продовження розгляду стадій практики шляху. Тлумачення терміну “природний стан” на рівні тіла.