Вітрогенератор, що допоможе обертати колесо Дгарми

Багато хто з українських практикуючих буддизм вже були у нашому лісовому ритритному таборі і знають, що цілий рік табір працює як місце для проведення індивідуальних та групових практик медитації. Тут є вода, туалет, кухня, дах над головою… сонячна електроенергія… І ось у нас з’явився новий виклик!

Для довідки. Сюди можна приїздити і займатися буддійською медитацією та практиками всім бажаючим. Для цього потрібно зареєструватися на події, які ми анонсуємо (https://gomdeua.org/news/) , або узгодити свій індивідуальний приїзд із адміністрацією табору (info@gomdeua.org Viber 0675074168). З початку 2021 року ми провели у таборі близько 10-ти різних групових заходів. І наразі тут триває 3-х місячний індивідуальний ритрит у доволі непростих аскетичних умовах намету у лісі!

Можна сказати, наш табір повільно, але поступово і впевнено перетворюється у справжній сучасний ритритний центр. Уже з’явився 300-метровий критий павільйон для медитації, розробляється план літних душових, умивальників і туалетів, є концепція створення зимових житлових приміщень та буддійського храму. Звичайно, нам бракує коштів, підтримки, експертів, інженерів, будівельників, юристів, бухгалтера і багато іншого, але ж розвиток такого амбіційного проекту як наш – справа довготривала і поетапна. Тому не усе одразу)))

Особлива гордість нашого табору – сонячна мініелектростанція, яка забезпечує потреби у електроенергії. У наших умовах наразі – пошук альтернативних джерел електроенергії є   найрозумнішим рішенням. Адже підключення до існуючих електромереж тягне за собою коштовний проект і обладнання (від 500 до 900 тисяч гривень), кошти, яких у нас немає. А завдяки сонячним панелям ми маємо гарячу воду і світло.

Проте наше споживання електроенергії росте, групи практикуючих збільшуються… А досвід зимування у лісі показав, наявність лише одного джерела енергії – це залежність від погодних умов. Лише сонячних панелей недостатньо. Тому цього року ми продовжуємо експериментувати і вирішили змонтувати невеликий вітрогенератор потужністю 2,5 кВт.

Хоч це й небагато, усього 2,5 кВт (наприклад, сонячні панелі у літній сонячний день дають до 20 кВт), проте за відсутності сонця ці альтернативні кіловати будуть підтримувати нас на плаву, забезпечуючи роботу водяної помпи та освітлення.

У Києві є досвідчений вітчизняний майстер, який вже не перший рік виготовляє подібні вітряки для невеликих українських господарств, а в нас є потреба і територія, де його поставити. Потрібно зібрати кошти та знайти розум й силу чудо вітряне змонтувати. Запрошуємо долучатися. Якщо ви можете пожертвувати певну суму на цей проект, будь ласка, перекажіть кошти https://www.liqpay.ua/ua/checkout/card/i74404396394

або

Приват 24: ГО РАНГДЖУНГ ЄШЕ УКРАЇНА, Код 40982572, Рахунок IBAN UA953052990000026006046227617.

Зазначте будь ласка у призначенні платежу – “Благодійний внесок на вітрогенератор”.

Якщо ж ви маєте досвід із монтажу таких споруд як вітрогенератор або інші цікаві інженерні ідеї, які можете втілити – пишіть, зголошуйтеся – всі ідеї обговоримо, всі можливості розглянемо (info@gomdeua.org Viber 0675074168)!

Нехай завдяки нашим спільним молитвам за зусиллям – природна стихія, чисті першоелементи, будди п’яти сімейств допомагають невпинно обертати колесо вчення Дгарми у ритритному центрі Джанґчуб Чолінґ!

Як монтували сонячну електростанцію https://mailchi.mp/f50c51a2e382/w3nvzbbz8w?e=[UNIQID]

Концепція ритритного центру https://gomdeua.org/jangchub-choling.php

Як працюмо https://cutt.ly/HgNNz9r

Як практикуємо https://cutt.ly/UWuR8b6

Відео з Чок’ї Ньїмою Рінпоче про центр https://youtu.be/5LwX3b71bxo

Відеозвіт про проведені влітку 2020 роботи https://youtu.be/UraWNqk-68c

‹ До списку новин