Чоклінґ Рінпоче про правильний підхід до вивчення Дгарми
Джерело: dharmaeye.com
Скидається на те, що ви, сучасні іноземці, відчуваєте чимдалі більше інтересу до буддизму тибетської традиції, особливо до вчень Магамудри й Дзоґчен. Здається, ви хочете також вивчати філософію Серединного Шляху й Праджняпараміти, а також інші теми, які охоплюють логіку, вінаю, абідарму, сутру. Це надзвичайно важливо, щоб збагнути завершену структуру термінології Дгарми. Нам слід розумітися на словах і найменуваннях, як сказано: «Якщо не покладатися на відносні слова, ви не збагнете абсолютного смислу».
Коли йдеться про реалізацію абсолютного смислу, недостатньо просто мати епізодичні проблиски: ви маєте повністю впевнитися, слід цілком звільнитися від сумнівів! Безперечно, так буде найліпше! Будь ласка, зробіть це!
Але зрозумійте також таке: якщо покладатися лиш на слова й найменування, у вас буде все більше й більше сумнівів, ви ставатимете чимдалі більш підозрілими. Такий скептично обрамлений ум може почати відчувати сумнів, який закрадається спершу в вигляді крихітної недовіри. Будь ласка, пильнуйте це! Це час, коли вам точно слід переключитися на вивчення посібників, літератури, яка містять практичні настанови для одержання медитативного досвіду!
Якщо в цей час ви спілкуватиметеся з вашим майстром, який має здібності в медитації, він зможе усунути ваші сумніви й вагання. На цьому етапі було б ліпше, аби у вас був учитель! Інакше може статися так, що ваш гострий розум перехитрить вас.
Настанови від Чоклінґа Рінпоче, із оригіналом можна ознайомитися тут.