Діамантовий Трон Індії
Діамантовий Трон Індії розташувався на просторих рівнинах сучасного Біхару в північній Індії, одного з найбідніших штатів, який славиться грабіжниками, жебраками, товстими бандитами-священиками, але також рясніє деревами бодгі та зеленими парками. Немов лотосова квітка, яка проростає з каламутного болота, недарма мільйони паломників вважають Бодхгаю найдуховнішою буддійською святинею світу.
У Бгадра Калпа Сутрі сказано, що не лише історичний Будда Шак’ямуні, а одна тисяча будд пробудиться до справжнього та повного просвітлення під умировотворювальною тінню дерева бодгі в тому самому місці. Це відбуватиметься з проміжками довжиною кілька тисяч років. Це місце знане під назвою Діамантовий Трон, незруйновне сидіння для пробудження.
Кожен відвідувач прибуває сюди з однією метою: відкрити внутрішній Діамантовий Трон пробудженої свідомості. Візит до Бодхгаї створює сприятливі обставини для реалізації незруйновної природи ума. Також це місце, де ви не можете уникнути зустрічі з буддійським учителем чи майстром, яких ви бачите одного за одним. У декого з майстрів відомі імена і їх легко впізнати, інші – приховані йоґіни та звичайні медитатори, які знаходяться на порозі реалізації і, можливо, виглядають як бідні жебраки. Ви ніколи не знаєте, хто перед вами, тому чому б не ставитися до кожного з повагою?
Навколо головного храму хтось сидить медитує, хтось наспівує чи начитує старовинні тексти, хтось робить простирання чи кору, молячись при цьому своїми невинними та відкритими умами. Тут ви можете знайти людей із усіх традицій, які носять свої костюми шафранового, бордового, білого, сірого, коричневого та чорного кольорів. Переважно вони з Індії, М’янми, Тайланду, Шрі-Ланки, Японії, Китаю, Кореї, Бутану, Непалу та Тибету. У цьому місці можна побачити росіян, європейців, американців та багатьох інших.
Паломники приносять дарунки та гірлянди квітів із відданості. Іноді ви можете побачити процесію довжиною з милю, яка складається з людей, убраних у чарівні візерунки, немов зі старовинної драми, які грають музику, співають та начитують молитву Прихистку на палі чи на санскриті.
Бодхгая також відіграє важливу роль у передачі вчень Дзоґчен, адже тут просвітлений майстер Шрі Сінґа дав повні настанови про те, як реалізувати пробуджену свідомість упродовж одного життя, тибетському перекладачеві Вайрочані.
Багато людей відмітили, що під час сидіння біля Діамантового Трону майже без зусиль виникає незвичайний стан свідомості, спокійний та ясний. Ясні сновидіння, глибоке розуміння дійсності, старі травми та психологічні тягарі виринають, щоб із ними попрацювали та розв’язали, а також щоб лишити вас безтурботними та співчутливішими.
Із оригінальним текстом Еріка Пеми Кунзанґа англійською мовою можна ознайомитися тут.